Tradiční akce Telnický rohlík, která se uskuteční již zítra v Telnici, bude pomyslnou tečkou za letošní lyžařskou sezonou nejen na Telnici, ale i v kraji. Příští víkend se již vleky nerozjedou.

Pojedou rohlík

Závodem v obřím slalomu Telnický rohlík se rozloučí s návštěvníky středisko Zadní Telnice nedaleko Ústí nad Labem. Závod pro všechny zájemce se pojede v sobotu, v neděli provoz v areálu končí. Návštěvníci platí dětské jízdné.

„O víkendu ještě pojedeme, ale v neděli končíme. V provozu máme tři vleky, Cvičnou louku, Slalomák a Mevu,“ uvedl Jindřich Holinger, šéf Ski areálu Telnice. Na svazích leží asi 20 centimetrů sněhu, sjezdovka na tradiční závod bude podle Holingera upravena. „Potvrzenu máme účast 150 lidí, hodně se jich přihlašuje ještě před závodem v sobotu. Rekord ale natrhneme,“ dodal Holinger. Loni se Telnického rohlíku účastnilo 325 závodníků.

Špatná sezona

Níže položené středisko využívají tento týden hlavně lidé z Ústí nad Labem, v okrese jsou jarní prázdniny. „Do středy, kdy svítilo sluníčko, byla návštěvnost dobrá,“ uvedl Holinger. Sezonu hodnotí celkově jako špatnou.

„Ačkoliv bylo v součtu nejvíce sněhu za poslední období, přes dva metry, byly ale strašné výkyvy počasí, návštěvníky odradil mráz, pak obleva, začali jsme až po Vánocích a skončíme dřív, už se těšíme na novou sezonu,“ konstatoval Holinger.

Lyžování si moc neužil Jiří Sobotecký. „Obvykle jezdíme na Telnici ještě do konce března. Tady na Ústecku ale bohužel moc sněhu za celou zimu nenapadalo. V sobotu se alespoň rozloučíme se sezonou tradičním závodem Telnický rohlík, už jsem ani nedoufal, že se pojede,“ posteskl si.

Dva vleky jsou stále v provozu v areálu Bouřňák na Teplicku, kde platí jízdné vedlejší sezony. Na svazích je od 30 do 50 centimetrů sněhu. „Uvidíme podle počasí, jak dlouho ještě budeme jezdit,“ uvedl Jiří Zmítko z areálu.

Jiřetín stojí

Vleky už nejezdí v Českém Jiřetíně na Mostecku, kde podle provozovatele Miloslava Štýbra byla letos oproti minulé sezoně nižší návštěvnost lyžařů a snowboardistů.

Včerejší sněžení trochu vylepšuje podmínky ve středisku Klíny na Mostecku, kde se také schyluje ke konci sezony. „Jezdí jeden vlek, od středy do soboty je večerní lyžování od 17:00 do 20:00. Nadcházející víkend bez potíží udržíme provoz, upraveno je také asi 19 kilometrů běžeckých tratí, jak to ale bude dál, záleží na tom, zda se počasí už vrhne do jara,“ řekl pracovník střediska Josef Dlouhý. V areálu už také platí ceník pro vedlejší sezonu.