Jako hlavní tahák Ústečanům totiž nabídnou domácí obří vejce se dvěma žloutky z farmy Libotenice. „Začalo jaro, kromě vajec nabídneme i zeleninu nebo rané brambory,“ přiblížil Vlastimil Žáček z pořadatelského sdružení Zdravý Sever.

Nebudou chybět ani pekařské výrobky, uzeniny a maso, koření, nebo zahrádkářské potřeby, stejně jako loni. Vlastimil Žáček, předseda občanského sdružení Zdravý Sever, které trhy pořádá, vysvětlil, že trhovci sortiment řídí nejen poptávkou, ale i ročním obdobím.

„Hodně jsme se naučili minulý rok. Kdybych to měl zhodnotit, největší úspěch měly trhy ale předloni jako novinka, pak to logicky trochu opadlo, ale své příznivce, a není jich málo, si naše trhy získaly,“ popsal Žáček. „Začínáme tradičně o půl deváté u krajského soudu.“

Sobotní otevření farmářské trhové sezony se sdružení rozhodlo ozvláštnit. „Chtěli jsme to uspořádat v duchu starých jarmarků a sháněli jsme třeba flašinetáře, ale ti už jsou asi na vymření, takže jsme sehnali jinou muziku, harmonikáře,“ dodal předseda Žáček.

K pořádání trhů přispěla i střekovská radnice. Starostka Miroslava Lazarová (ODS) k tomu uvedla, že vypomohli se záborem veřejného prostranství a nabídli alternativní místo k pořádání trhů, pokud začne u soudu výstavba obchodního centra. „Je to ten parčík naproti soše TGM,“ vysvětlila před časem.

Kdo přijede?
Brambory a bramboráky, Pekařství Povrly, Domácí zavařeniny masové, Valašské frgále, Zelenina Nosek, Domácí med Střihavka, Vejce z Libotenic, Masné výrobky Ježek, Domácí keramika Kulhánková, Davídkovo koření, Zahradnictví Strážky, Placky Horká, Maso uzeniny Slaný, Moštárna Papež