Sáhodlouhé debaty a zbytečné dohady, které nic nezmění. Tak by se dalo charakterizovat páteční mimořádné zasedání ústeckého zastupitelstva. Nic skutečně důležitého z něj totiž v podstatě nevyplynulo. O svolání mimořádného zastupitelstva požádaly ODS a SZSP.

„Padají údivy, proč se ptáme. Každý předložený materiál má důvodovou zprávu,“ vysvětlovala na zasedání Jana Pyšná (ODS). „Návrhy rozpočtu pana zastupitele Bočka důvodovou zprávu neměly, proto se ptáme.“

ODS například zajímalo, proč TOP 09 navrhla škrtnout 70 milionů korun z celkové sumy na dokončení rekonstrukce Domu kultury a přesunula je na rekonstrukci plavecké haly na Klíši. „Zajímalo by mne, proč budeme přesouvat peníze někam, když ta akce není připravená,“ ptal se Tomáš Svoboda (ODS).

Odpověděl mu primátor Vít Mandík (ČSSD). „Protože zastupitelstvo města se takto rozhodlo.“ Zastupitel Jakub Zavoral (TOP 09) k tomu pak dodal, že tím chtějí splnit svůj předvolební slib.

Do debaty zasáhla také Květoslava Čelišová (KSČM). „Jsme rádi, město potřebuje plaveckou halu. Když jsme se v minulosti ptali my ODS, dostali jsme stejnou odpověď, a nic jsme se nedozvěděli.“

Dlouhá debata se rozproudila o dopravním podniku. Bývalý ředitel DP, Tomáš Kraus, připomněl, že nákup 26 trolejbusů v rámci integrovaného plánu rozvoje (IPRM) nestačí. „K dodržení rozsahu a kvality provozu MHD je třeba udržovat provozní všechny vozy.“

Radní Arno Fišera (ČSSD) oponoval, že ve volebním období od roků 2002 a 2006 podnik nekoupil žádný vůz. „Toto zastupitelstvo to nebylo, kdo podnik to tohoto stavu vedl.“

Rozhovory pokračovaly i o personálních změnách v komisích či městských organizacích. Všechny body byly vzaty na vědomí. Bylo vidět, jak málo jsou volení zástupci lidu ochotni spolupracovat, když vládne osobní nevraživost. Zároveň se znovu ukázala neformální „koalice“ ČSSD, TOP 09 a KSČM, když v hlasování odmítla návrh ODS omezit kompetence „oranžové“ městské rady v nakládání s městskými financemi na maximální výši 250 tisíc korun.