VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cattani v sukních proslavila Ústí

Ústí nad Labem - Právě státní zástupkyně Lenka Bradáčová je hlavní protihráčkou poslanci Davidu Rathovi.

16.5.2012 26
SDÍLEJ:

Lenka Bradáčová.Foto: ČTK/Igor Šefr

Zelenooká, černovlasá, sympatická a podle pracovníků ústeckého krajského soudu řízná. To je český Cattani v sukních. Řeč je o náměstkyni ústeckého krajského státního zástupitelství Lence Bradáčové. Stejně jako seriálová postava i ona bojuje proti korupci a mafii.

Devětatřicetiletou Ústečanku proslavil největší politický korupční skandál, ve kterém „hraje" protihráčku poslanci a hejtmanovi Davidu Rathovi. Ten je nyní ve vazbě za korupci.

VÝZVA ČTENÁŘŮM:
Lenka Bradáčová má přezdívku Cattani v sukních. Jakou přezdívku byste dali Davidu Rathovi?

Respekt u advokátů

Lenka Bradáčová je velmi skromná a svou úlohu v celé kauze nepřeceňuje. „Já dohled nad touto kauzou pouze zaštiťuji," zdůrazňovala. „Jako náměstkyně na Krajském státním zastupitelství v Ústí nad Labem zodpovídám za případy, které jím procházejí. Zároveň jako náměstkyně mám právo komunikovat s novináři. Kdo případ hlavně dozoruje a koho jsem jím pověřila, je doktor Jiří Pražák. Vždy je to práce několika lidí," obrátila pozornost Bradáčová na svého spolupracovníka.

Velký respekt má Lenka Bradáčová také u obhájců. Eva Šámalová, která coby obhájce proti ní stála v kauze řezníka Miroslava Ritticha ze Severní Terasy, o ní mluví jako o velkém právníkovi. „Je velmi pozorná. Při svých projevech mluví striktně k věci a jen o důkazech. Nikdy jsem se nesetkala a ani jsem neslyšela, že by do případů vnášela osobní úvahy. Pohybuje se jen v hranicích zákona. Označila bych ji jako jednoho z největších profesionálů ve svém oboru," řekla obhájkyně Šámalová.

Advokáta Narcise Tomáška zaujalo, jak se Lence Bradáčové podařilo udržet kauzu Rath pod pokličkou až do poslední chvíle. „Klobouk dolů, to je mimořádný úspěch," dodal Tomášek.

Místopředsedkyně ústeckého krajského soudu Jana Kurešová na adresu Bradáčové uvedla, že je známá jako neúnavná a profesionální odbornice. „Její kauzy zpracované do obžaloby jsou dobře připravené," řekla Kurešová. „Přitom řada kauz, které byly souzeny, byly nejen mediálně velmi sledované, ale především důkazně složité."

Přezdívky

„Kauza Rath" jí byla postoupena z nejvyššího státního zastupitelství. „Od samého počátku je v ní provázanost se severními Čechami," potvrdila Bradáčová.

Jako krajská státní zástupkyně dozorovala například kauzu ústeckého řezníka Miroslava Ritticha. Vraždu Honzíka Rokose, kterého zavraždila sama matka. Z nedávných například korupční jednání litoměřických soudců. Kvůli svému profesnímu přístupu si vysloužila několik přezdívek. Jednou z nejznámějších je Cattani v sukních.

„O této přezdívce vím. Státní zástupce by měl být čestný, chytrý a odvážný. Když vezmu tento výrok vážně, tak je vidět, že v této zemi není něco v pořádku."

Kdo byl Cattani? Inspektor Corrado Cattanije hlavní postavou italského více než 50dílnéhoseriálu Chobotnice, točeného v letech 19842001 a pojednávajícího o bojiproti sicilské mafii. Právě Cattani byl velkým bojovníkem proti mafii,která ho nakonec zabila.

Kvůli barvě vlasů si zřejmě vysloužila u odsouzených další přezdívku, a to černá čarodějnice. Její nadřízený Jan Jakovec řekl, že o přezdívce se dozvěděli z různých informací.

„Bylo to ve dvou případech odsouzených pachatelů. Jinak musím říci, že je to velký profesionál. Jako čekatelka byla velkým talentem v justici. Proto jsem si ji také později vybral jako svoji náměstkyni. Tehdy jsem se setkal s velkým nepochopením, ale já jsem se pro její profesní kvality rozhodl a do funkce i přes její věk post náměstkyně svěřil," dodal Jakovec.

Lence Bradáčové je 39 let. Jako náměstkyně je druhá nejvyšší funkcionářka Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem. Zároveň je šéfka Unie státních zástupců a pedagožka v policejní či justiční akademii.

„Na základní škole jsem chtěla být učitelkou. Když jsem studovala na gymnáziu, mé rozhodnutí jsem změnila a rozhodla se, že budu právničkou. Při studiích na právech jsem zjistila, že se chci zabývat trestním právem. Vždy jsem chtěla zastupovat zájmy státu, proto jsem státní zástupkyní a ne obhájkyní. Nikdy mě to netáhlo do soukromého sektoru," řekla závěrem s úsměvem Lenka Bradáčová.

Známé kauzy Lenky Bradáčové

Ústecký řezník:Miroslav Rittich(horní snímek) koncem června 2007 zavraždil a poté rozřezal na kusy jednadvacetiletou družku Moniku Blažkovou.Lenka Bradáčovánavrhovala patnáct let odnětí svobody. Vrah odešel od soudu se čtrnáctiletým trestem.

Honzík Rokos:Jeho vlastní matka Antonie Stašková (snímek dole) a její přítel Pavel Grepl ho v prosinci roku 2007 společně zavraždili. Stašková bodla syna dvakrát do oblasti hrudníku. Grepl v úmyslu uspíšit smrtelný následek chlapce dusil. Antonie Stašková stráví 24 let ve vězení, její přítel Pavel Grepl si za mřížemi odpykává 20 let.Lenka Bradáčová:Šlo o úmyslné usmrcení dítěte ze zvlášť zavrženíhodné pohnutky msty vůči biologickému otci.

Autor: Petr Sochůrek, František Roček

16.5.2012 VSTUP DO DISKUSE 26
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 17 360 Kč

Úředníci v oblasti daní odborný/vrchní referent. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17360 kč, mzda max. 26110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Finanční úřad pro ústecký kraj, územní pracoviště v ústí nad labem, Dlouhá, č.p. 3359, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Radka Müllerová, +420 475 252 323.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 22 000 Kč

Sociální pracovníci specialisté v oblasti poradenství (včetně pedagogicko-psychologických poraden) Sociální pracovník do Centra krizové intervence. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:K Chatám č.p. 22, Skorotice, Ústí nad Labem., Hledáme sociální pracovníky do Intervenčního centra, poradny pro osoby ohrožené domácím násilím. Zařízení je registrováno na základě Zákona o sociálních službách - § 60a), náplň práce koresponduje s vyhláškou 505/2006 Sb. Práce s klientem po telefonu, při osobním kontaktu, na krizovém lůžku, výjezd do kontaktních míst. Zkušenosti s poskytováním odborného poradenství výhodou, praxe výhodou. , Nabízíme: platové podmínky 22 000 - 30 000,- Kč., příspěvek na vzdělávání, 6 týdnů dovolené, pravidelná valorizace mezd, možnost i práce na DPP. , Kontakt:, Motivační dopis a CV zasílejte průběžně na adresu: administrativa@spirala-ul.cz - předmět: výběrové řízení IC. Organizace si vyhrazuje právo pozvat uchazeče k ústnímu pohovoru. Více o službách Spirály na www.spirala-ul.cz.. Pracoviště: Spirála, ústecký kraj, z. s., K Chatám, č.p. 22, 403 40 Ústí nad Labem 19. Informace: Renata Dvořáková, +420 472 743 835.

Služby - Služby Ostatní služby 17 000 Kč

Pracovníci v pohřebnictví Hrobník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:Panská č.p. 1700/23, Ústí nad Labem., Požadujeme: střední odborné s výučním listem v technickém oboru, řidičský průkaz skupiny B, praxe v obdobné pracovní pozici výhodou. , Pracovní náplň: zajištění pietních obřadů, příjem a výdej zesnulých k pietním obřadům, ukládání uren, vsyp zpopelněných lidských ostatků, zajištění základní činnosti provozovatele hřbitova, příprava vsypových louček k pietním obřadům, údržba vsypových louček, kopání hrobů včetně zahazování a konečné úpravy, zajištění pohřbů do země, exhumace, ukládání uren do hrobů, údržba kolumbárií., Nabízíme: platové podmínky 17 000 - 22 000,- Kč., příspěvek organizace na stravenky,možnost využívat volné vstupy do rekreačních zařízení organizace, Kontakt: písemně zaslaný životopis do 10.5.2018.. Pracoviště: Městské služby ústí nad labem, příspěvková organizace, Panská, č.p. 1700, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Oldřich Svoboda, +420 475 207 649.

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 18 000 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři Provozní údržbář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: U Tonasa č.p. 172/2, Neštěmice, Ústí nad Labem., Požadujeme: vyučení v oboru zámečník, mechanik, praxi min. 3 roky, svářecí průkaz výhodou., Nabízíme: mzdu 18 000,- Kč., stravenky, 2 Sick day, dovolenou navíc., Živitopisy zasílejte na e-mail: jana.vopenkova@tonaso.cz. Pracoviště: Eson s.r.o. - provozovna úl, U Tonasa, č.p. 172, 403 31 Ústí nad Labem 16. Informace: Jana Vopěnková, +420 475 245 330,606 678 126.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zimní pozdrav z Adolfova. Bývalo zde pěkně... a  zase je. (1924)

Jak jsme žili v Československu. V pátek navštívíme Adolfov

Činoherní studio hrálo Klub rváčů 10 let. Fotografie jsou ze zkoušky z roku 2008.
1 15

Herci po deseti letech: Klub rváčů byl zážitek!

Třináct lidí se nadýchalo jedovatých látek v Děčíně

Děčín - V průmyslové zóně v děčínských Boleticích zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku.

Ústí chce koupit parcely po Setuze

Střekov - Pozemky po zkrachovalé firmě zahrnují i městské silnice.  

Babiš stavěl májku a velbloud se před dětmi nehrbil: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 25. dubna 2018.

Arma v závěru vstala z mrtvých

Ústí n. L. - Fotbalisté Ústí v závěru otočili duel s Vlašimí a díky brankám Jakubova a Kingueho vyhráli 2:1.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT