Kolotoče, stánky s cukrovinkami, fotbalový zápas, country zábava nebo diskotéka. V Chabařovicích na náměstí proběhne o víkendu devatenáctá pouť.

Jak uvedl starosta Josef Kusebauch, vstup je zdarma. „Návštěvníci se mohou těšit také na tradiční fotbalový zápas Tuchomyšl - Chabařovice, který odstartuje ve čtrnáct hodin. Otevřené bude muzeum rozšířené o expozici zbouraných obcí. Ve dvaadvacet hodin vypukne ohňostroj," řekl starosta.

Na Chabařovickou pouť se chystají lidé nejen z Chabařovic, ale také z Ústí. Eva Sokolíková prozradila, že byla na pouti naposledy před čtyřmi lety, když se konala ještě v Zálužanech. „Měla jsem mateřské povinnosti. Letos určitě vyrazíme. Syn už je starší, takže bude z pouti něco mít," řekla oslovená Ústečanka.

Luboš Mráz z investic a údržby města Chabařovice doplnil, že je pro návštěvníky z okolí zajištěna zesílená autobusová doprava. „Do Chabařovic jezdí linka 12. Místo každou hodinu bude jezdit každou půlhodinu," řekl.

„Pro ty, co vyrazí na pouť autem, je připraveno směrem od Teplic na louce bezplatné parkování. Ústečtí mohou využít parkoviště u zahradnictví," dodal Mráz.

Co vás čeká na pouti?
-
Kolotoče, stánky, občerstvení
- Fotbalové utkání Tuchomyšl Chabařovicena hřišti Slovanu v sobotu od 14.00 hodin.
- Country zábava, diskotéka, dechovka.
- Ohňostroj ve 22 hodin.
- Otevřené Muzeum Chabařovice rozšířené o expozici zbouraných obcí.
- Vstupné zdarma.
- Z Ústí nad Labem zesílená městská hromadná doprava.