Pivo teklo proudem. Na pódiu se střídaly soutěže, divadelní vystoupení a kapely. Nejen milovníci zlatavého moku zaplnili v sobotu Kostelní náměstí u obchodního centra Forum. Rodinný pivovar a hotel Na Rychtě na náměstí uspořádal druhý ročník Ústeckého pivního jarmarku malých a rodinných pivovarů.

Druhého Ústeckého pivního jarmarku se zúčastnilo sedmnáct pivovarů. Jednou z návštěvnic pivního jarmarku byla Martina Mattová. „Pivní jarmark se mi líbí. Je tu hodně stánků. Je dobře, že taková akce v Ústí vznikla. Jen škoda, že se kryje s Chabařovickou poutí. Po obědě jsme s dětmi vyrazili na kolotoče. Pak jsme přejeli na pivní jarmark. Organizátoři by se měli domluvit. Buďto se na Ústecku neděje nic nebo člověk neví, na kterou akci má vyrazit dřív," řekla Mattová.

Nabitý víkend

Jak uvedl majitel pivovaru Martin Prachař, pivní jarmark se rozhodli pořádat v Ústí, aby předvedli pestrost pivních speciálů, nejen ten, který se běžně vaří Na Rychtě.

„Pivaři tak na pár metrech čtverečních mohli ochutnat několik desítek pivních speciálů a nemuseli za nimi vyjíždět přímo do pivovarů. Ze druhého ročníku jarmarku mám velkou radost. Počasí nám přálo i produkce byla dobrá," pochvaloval si Prachař.

Jarmark na Kostelní náměstí nepřilákal jen Ústečany, ale také například osloveného Tomáše Bázlera z Děčína. „Když jsem zjistil, že je tady pivní jarmark, tak mi vůbec nevadilo, že manželka s dcerou chtějí jet do Ústí na nákupy. Ony si skočily do krámků a já tady můžu ochutnat pivo, které se běžně v hospodách netočí. Zpátky domů tak bude muset řídit manželka," řekl se smíchem Bázler.

První Pivní Máz

Na druhém ročníku se také pivovary ucházely o Pivní Máz Ústeckého deníku. Manažerka distribuce Deníků pro severní Čechy Eva Růžičková uvedla, že soutěž spočívala v tom, kdy čtenáři našli v tištěném Deníku kupon, na který potom vyplnili, jaké pivo a z jakého pivovaru jim nejvíce na jarmarku chutnalo a poté ho odevzdali u stánku Ústeckého deníku.

„Prvenství zůstalo doma u pořadatelského pivovaru. Nejvíce bodů dali čtenáři zlatavému moku z pivovaru Na Rychtě, druhý skončil pivovar Bernard a třetí příčku obsadil pivovar Kocour z Varnsdorfu. Z kuponů vhozených do osudí u stánku jsme také vylosovali tři čtenáře, kteří získají poukazy v hodnotě tisíc šest set, osm set a tři sta korun na konzumaci přímo v pivovaru Na Rychtě," doplnila Růžičková.