Společenství vlastníků domu ve Větrné ulici, jemuž zloději ukradli mříže z větracích šachet v chodníku, nečekalo nečinně, až jej někdo vyzve k nápravě.

Řekl to jeho předseda Miroslav Zedlitzer v reakci na články v Ústeckém deníku z 18. dubna a 21. května. V prvním si stěžovala žena, že jí do nezakryté šachty spadl pes, v druhém pak odbor dopravy magistrátu uváděl, že na základě jeho výzvy vlastník domu už závady odstranil.

„My jsme to ale řešili sami od konce března, tedy dávno před výzvou," ujistil zástupce vlastníků. Řekl, že reagovali hned na první krádež, kdy zmizely 2 poklopy a později si zloději přišli ještě pro další 3. Aby zamezili jejich řádění, rozhodli se nakonec nejen doplnit chybějící kryty, ale i vyměnit zbývající za odolnější.

„Zadali jsme to hned, ale vyrobit 12 atypických mříží chvíli trvalo," vysvětlil prodlevu předseda společenství.

Poznamenal, že zloději tak domu způsobili škodu za několik desítek tisíc korun. A že to bohužel není jediné vandalství, jemuž v poslední době čelí. Sužuje je také omladina, která se denně schází kolem zdejších večerek a popíjí tu.

„Poškodila nám obložení nedávno zatepleného domu za 180 tisíc korun," řekl jeho zástupce. A měla podle něj prsty i v tom, že některé šachty nebyly zabezpečené. Provizorní zábrany prý totiž opakovaně skopávala dovnitř.

Stěžují si na ni i jiní lidé z této části sídliště, po svých sedánkách totiž zanechává za sebou spoustu odpadků. „Ta mládež minimálně porušuje vyhlášku zakazující znečišťovat veřejné prostranství. Už dávno na ni měli vletět strážníci," žádá Dana Nekolová.