Město by ji údajně rádo udělalo, ale nemůže. Nemá prý čas a přišlo by o evropské dotace. Podle radního Pavla Dlouhého v současné době funguje pracovní skupina, která má specifikovat, co město bude v nové hale požadovat.

Jde údajně  o to říci, zda tam bude například tobogan, vířivka a další atrakce. „Necháme pak na architektovi, který vyhraje výběrové řízení na projektovou dokumentaci, aby navrhl, jak se s našimi požadavky vypořádá," vysvětlil.

Město předpokládá, že to bude vyřešené nejen rekonstrukcí, ale i dostavbou. Radní ale zatím o tom, co si představují, nechtějí nic říkat. Projekt navíc bude muset schválit zastupitelstvo, které zasedá v červnu. Jiná cesta podle něj neexistuje. Město má na plaveckou halu kolem 140 milionů korun, většinu z nich získá prostřednictvím evropských dotací. Akce je totiž součástí Integrovaného plánu rozvoje města.

Podmínkou ale je, že v roce 2015 musí být stavba hotová a zkolaudovaná.„Termíny jsou velmi napjaté, soutěž by se nestihla," vysvětlil Pavel Dlouhý. Podle něj ale rekonstrukce bude muset být dělaná pokud možno za provozu, aby bazén sloužil veřejnosti.

Ale částka, kterou bude mít město podle Dlouhého k dispozici, není vysoká. Obdobné akvaparky běžně stojí kolem 300 milionů korun. Přesto město akvapark chce.

Rekonstrukce: Město chce opravit bazén na Klíšiza 140 milionů korun. Musí býthotový do roku 2015.

Po pořádné plavecké hale touží i mnozí Ústečané. „Je to ostuda, co tady máme. Všude již dávno vyrostly akvaparky, jenom v Ústí ne. A to nemluvím o tom, že krásné Vrbenského lázně jsou již léta zničené," uvedl Karel Rákosník.

S rekonstrukcí plavecké haly úzce souvisí i dokončení opravy kulturního domu. Zastupitelé totiž část původně navrhovaných peněz na kulturní dům přesunuli právě na plaveckou halu. I plány na rekonstrukci kulturního domu tak bude muset město přehodnotit. Chce ale ještě příští plesovou sezonu zachovat.