Semafory nebo zúžení do jednoho pruhu. To jsou nejčastější návrhy Ústečanů, jak udělat ze Sociální péče bezpečnou ulici.

„Nechápu, proč už na Sociální péči nejsou semafory. Ve večerních a nočních hodinách to řidiči pěkně sviští, protože nepředpokládají, že by někdo přes silnici přecházel do nemocnice. Kdyby chodec zmáčkl tlačítko, jako je tomu třeba u zimního stadionu, tak by auta měla červenou a pro řidiče by to byl jasný signál. Ty blikače nic neřeší hlavně v noci," napsal do redakce Martin Koubek poté, co jsme na webu usteckydenik.cz uveřejnili video, kdy řidič srazil ve večerních hodinách přecházejícího chodce.

Tehdy dvaadvacetiletý mladík přehlédl a srazil muže na přechodu, když stojící řidič dával na zebře přednost přecházejícím. Nehoda vyvolala u veřejnosti velké diskuze. Jen na webu usteckydenik.cz se k článku objevilo čtyřicet dva příspěvků. Na sociální síti Facebook na stránce Ústí nad Labem na zprávu reagovalo šestadvacet uživatelů.

Kromě semaforů navrhují Ústečané udělat na čtyřproudové silnici stavební úpravy. Jaroslav Koutník by vozovku zúžil na dvouproudovou. „Udělal bych to od křižovatky nad shellkou po tu do Božtěšic. Pruh by byl jen tak široký, aby houkající sanitce bylo kam uhnout. Nehrozilo by u přechodů, že jeden řidič zastaví a druhý ho projede. Zvětšily by se i ostrůvky a snížilo by se nebezpečí, že řidič přehlédne chodce přes trolejbusový sloup. Zklidnila by se i doprava," myslí si Koutník.

Mluvčí ústecké policie Šárka Poláčková uvedla, že policisté museli letos na ulici Sociální péče řešit už dvacet čtyři nehod. „Jde o velký nárůst. V loňském roce evidujeme pouze třináct střetů," řekla.

Přechodu u vstupu do areálu nemocnice se začalo v minulosti říkat kvůli nehodám s vážnými následky „přechod smrti". Sociální péčí prochází silnice I/30. Správcem je Ředitelství silnic a dálnic. Vyjádření společnosti, zda jsou naplánovány úpravy z hlediska bezpečnosti, se nepovedlo redakci do uzávěrky získat.

Čtěte také…
- Auto smetlo chodce na Bukově (2.6.2012)