Vánoce jsou časem klidu, pohody a radosti. Co by to bylo za Vánoce bez tradičních trhů, kde si můžete pochutnat na svařáku, medovině, klobáse nebo cukrové vatě? Zahájení letošních Ústeckých Vánoc se uskuteční na první adventní neděli 3. prosince od 16.30 na svátečně vyzdobeném Lidickém náměstí. Kromě vystoupení zpěváka Kamila Střihavky a Ústeckého dětského sboru se můžete těšit na velkolepou show pod vedením divadelní společnosti Art Prometheus. Vrcholem večera bude slavnostní rozsvícení vánočního stromu, které bude provázet vánoční poselství primátora Petra Nedvědického a arciděkana Římskokatolické farnosti Ústí nad Labem pana Miroslava Šimáčka.

Na trzích, které budou otevřené od 3. do 23. prosince, najdete adventní městečko s dřevěnými stánky, kde si budete moci koupit různé dárky, ozdoby, suvenýry nebo regionální produkty. Kromě trhů se v Ústí nad Labem odehraje i bohatý kulturní program, který potěší malé i velké. Můžete se těšit na různé koncerty, divadelní představení, výstavy, dílny nebo sportovní akce.

Coca-cola kamion.
VIDEO: Do Ústí přijede kamion Coca-Coly. Děti potěší Santa Claus

Město na oslavách nejoblíbenějších svátků v roce nešetří. „Kulturnímu středisku bylo na Ústecké Vánoce poskytnuto 1,72 milionu korun. Je to částka bez vánočního osvětlení na Lidickém náměstí,“ uvedla mluvčí města Romana Macová. Kompletní přehled všech událostí bude dostupný na webu www.usteckevanoce.cz.

Advent mimo Ústí

Nejen v krajském městě bude prostor pro naladění se na vánoční atmosféru. Město Chabařovice pořádá několik vánočních akcí. Těšit se můžete třeba na 9. Vánoční jarmark, který se v tamním KD Zátiší uskuteční v sobotu 25. listopadu od 10 do 16 hodin, k prodeji tam budou dekorace a ozdoby. Tou asi nejočekávanější adventní akcí v Chabařovicích je rozsvícení vánočního stromku, které proběhne v neděli 3. prosince od 16 hodin.

V Chlumci přivítají Vánoce v sobotu 2. prosince. Akce s názvem Vítání chlumeckého adventu se uskuteční na náměstí od 13 hodin. Žít to před Vánocemi bude i v Libouchci. Těšit se tam můžete třeba na koncert Moniky Absolonové na tamním zámku ve středu 29. listopadu od 18 hodin, na adventní trhy v areálu základní školy v pátek 1. prosince od 16 hodin či na vánoční obecní ples v pátek 15. prosince od 20 hodin v KD Svoboda.

Ústí má svůj retro trolejbus. V rámci nového působení vůz obdržel oficiální číslo 409, které zapadá do číselné řady ústeckého dopravního podniku.
FOTO: Ústí má svůj první retro trolejbus. Dorazil z Brna, sloužit bude na akcích

Advent zažijete i v Tisé. Vánoční koncert tam proběhne v neděli 26. listopadu od 18.00, v tamním kostele sv. Anny vystoupí pěvecký sbor Tisá.

Vánoční poutákSvé vánoční příspěvky nám posílejte na mail vanoce@denik.cz. Nezapomeňte uvést celé své jméno a město či okres, v němž žijete. Děkujeme!Zdroj: Redakce

Advent je období čtyř nedělí před vánočními svátky, přesněji řečeno před 25. prosincem. Kvůli tomu jde o pohyblivý svátek, který připadne každý rok na jinou dobu. Jednou za několik let je advent speciální a stane se, že čtvrtá adventní neděle vyjde přesně na Štědrý den. Právě tak tomu bude i letos.

Mohlo by vás zajímat: Za zimákem má vyrůst nová tenisová hala. Ústí bude hrát druhou ligu

Zdroj: Martin Mudroch