Pozdvižení vzniklo v pondělí 28. listopadu dopoledne. Městská policie dostala žádost o pomoc s tím, že v obchodním domě Labe se nachází muž, který se tam ve veřejných prostorách vymočil na podlahu.

"Po příchodu na místo si hlídka všimla muže, který hlasitě křičel 'já se zabiju' a udeřil hlavou do dveří. Z tohoto důvodu použili strážníci proti muži donucovacích prostředků, aby neohrožoval své zdraví nebo život a po krátké potyčce skončil dotyčný na zemi v poutech," popsal události Jan Novotný, zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem.

Stafordširský bulteriér. Ilustrační foto
Po rvačce psů hledá ústecká policie muže uhlazeného vzhledu

Vzhledem k tomu, že muž nebyl schopen říct žádné osobní údaje, byl ke ztotožnění předveden na Policii ČR. Tam se ukázalo, že jde o muže středního věku s bydlištěm v Roudnici nad Labem. 

Agresor ani nadále nebyl schopen se ovládat, přijela tedy zdravotnická záchranná služba. "Hlídku požádala o asistenci při následném převozu muže do Masarykovy nemocnice k vyšetření. Během něj byl muž ošetřujícím personálem shledán způsobilým k umístění do protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice v Teplicích, kam byl za doprovodu hlídky městské policie převezen," dodal Novotný.