Na celý týden Vědecká knihovna UJEP vyhlásila „amnestii dlužníků“. Čtenářům, kteří mají vypůjčené knihy s prošlou výpůjční lhůtou a vrátí je‚ v průběhu Týdne knihoven zpět, bude prominut poplatek z prodlení.

Knihovna dále nabízí možnost získání bezplatné roční registrace ve Vědecké knihovně UJEP (v období od 1. října do 7. října 2018) pro všechny nově registrované čtenáře. Každý nově registrovaný čtenář obdrží navíc v rámci registrace drobný dárek.

Nejočekávanější akcí, kterou knihovna připravuje, je autorské čtení českého básníka, esejisty, performera a výtvarníka Patrika Linharta. Autor představí knihu Šílený Trist a Legenda Ysbwriel a připravovanou knihu Jáma a rypadlo. Večerem bude provázet neméně známý básník Radek Fridrich.

Patrik Linhart společně Radkem Fridrichem zavítají do knihovny v pondělí 1. října v 17:00 h. Vstup na akci je volný i pro neregistrované uživatele knihovny.

O den později, v úterý 2. října od 16:00 h, se ve skupinové studovně knihovny uskuteční výtvarný workshop pod vedením Heleny Hoškové. Účastníci akce budou dle vlastního návrhu rýt do lina profesionálními rydly a vzniklou matici budou tisknout na krásný ruční papír z Litoměřické dílny. Počet účastníků na akci je omezen a je třeba předchozí registrace.

Přednáška Zpracování rešerše pro kvalifikační práci zaujme především studenty, kteří budou zpracovávat bakalářskou nebo diplomovou práci. Akce se uskuteční hned ve dvou termínech, v úterý 2. 10. 2018 od 10:00 h a ve čtvrtek 4. 10. 2018 od 15:00 h (počítačová studovna VK).

Vstup na všechny akce je volný. Týden knihoven probíhá za finanční podpory statutárního města Ústí nad Labem.