Anna Walterová je pravděpodobně nejstarší ženou města Ústí nad Labem. Celý rok se těšila na další posezení na Větruši. Na její 105. narozeniny ji totiž ředitel Domova pro seniory v Krásném Březně Jaroslav Marek doprovodil na romantický zámeček a ona si prožila svůj tajný sen. Plakala štěstím. Z terasy pozdravila své město, z ptačí perspektivy si prohlédla obchodní centrum, lanovku, mosty i řeku.

PROCESTOVALA CELOU REPUBLIKU

„Zdravotní stav naší oslavenkyně už ale neumožňuje výjezd do terénu, zhoršil se jí zrak, skoro už nevidí. Proto jí letos Větruši přivezeme k nám," prozradil ředitel domova pro seniory Jaroslav Marek.

Českou republiku prý Anna Walterová procestovala několikrát. „Znám tu každý kopec. Dnes bych možná některá místa ani nepoznala," vypráví seniorka, která má ráda lehčí jídla, zeleninu a ovoce. Stále si ale pochutná i na bramboráku.

Ráda jezdila na Slovensko. „Po svatbě jsem dokonce navštívila krátce Rakousko. Vybavuji si nějaké horské jezero, ale jméno si už nepamatuji," krčí Anna Walterová rameny.

VZPOMÍNKY VÁM NIKDO NEVEZME

„Hodně jsem slyšela i o jezeru Milada, neumím si to moc představit. Vybavuji si kostel sv. Václava v Roudníkách a v blízkosti ohromnou jámu po uhlí. To je asi všechno. Prý je to tam moc hezké," zamýšlí se.

„Pokud máte možnost, cestujte po světě a poznávejte krásy jiných zemí. Vzpomínky vám nikdo nemůže vzít," zdůrazňuje.

Seniorka je úžasná vypravěčka. Škoda že své zážitky neuložila do nějaké knihy. O válce nikdy moc nemluvila, ale stále opakovala, že všude žijí dobří lidé.