Předchozí
1 z 10
Další

Radim Laibl, starosta ŽatceZdroj: archiv osobnostiRadim Laibl
starosta Žatce, místopředseda okresní organizace ANO 2011

Výsledek druhého kola prezidentské volby mě nepřekvapil, dopadlo to, jak jsem nejenom já předpokládal. Ukázalo se, že voliči kandidátů, kteří nepostoupili z prvního kola, se ve velké míře přiklonili na stranu Petra Pavla a volili jeho. Na druhou stranu se opět potvrdilo, že Ústecký kraj, potažmo okres Louny a město Žatec, nejsou pravicové, volby tady v poslední době vyhrává hnutí ANO a teď v prezidentské volbě Andrej Babiš.

Marcel Kollmann, ODSZdroj: archiv osobnostiMarcel Kollmann
radní Žatce, místopředseda krajské organizace ODS

Vítězství Petra Pavla jsem čekal. Jsem rád, že to takto dopadlo. Je to reprezentativní, inteligentní, klidný a rozvážný člověk, ne někdo, kdo kolem sebe plive lži. Věřím, že se s novým prezidentem změní vnímání naší země ve světě. S Petrem Pavlem budeme konečně tam, kam patříme, tedy součástí západní Evropy.

Štefan DrozdZdroj: se svolením MÚ Klášterec nad OhříŠtefan Drozd
starosta Klášterce nad Ohří, 58 let, Máme rádi Klášterec - STAN

S výsledkem voleb jsem velmi spokojený, protože jsem věřil ve vítězství Petra Pavla. Výsledek na Chomutovsku a v Ústeckém kraji je dán složením obyvatelstva. Myslím si, že by bylo dobré, aby byl Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj, tedy regiony, které zaostávají, v rámci rozpočtového určení daní posilovány a zvýhodněny. Aby se na ně nezapomínalo.

Tereza DvořákováZdroj: Miloš ŠtáfekTereza Dvořáková
Chomutov, antropoložka, výzkumnice a analytička, 40 let

Výsledkem voleb jsem úplně nadšená. Petr Pavel byl můj kandidát. Výsledky na Chomutovsku vnímám velmi pozitivně. I když tady můj kandidát nevyhrál, jsem nadšená z toho, že se voleb účastní stále více lidí. Z toho mám obrovskou radost. Velmi bych si přála, aby byl takový zájem také o komunální volby.

Jiří AndělZdroj: archiv osobnostiJiří Anděl
primátor Děčína, 64 let, ANO 2011

Celkový výsledek je podle mne podle očekávání. Voličský tábor Petra Pavla byl pestřejší. Pokud bychom v Děčíně měli možnost mít vlastního prezidenta, tak máme Andreje Babiše, stejně jako v celém Ústeckém kraji. Překvapilo mne, kolik dostal hlasů. Doufám, že se nyní situace ve společnosti uklidní.

Jan ŠimekZdroj: archiv osobnostiJan Šimek
starosta Varnsdorfu, 51 let, STAN

Jsem moc rád že zvítězil kandidát, který nestrašil a nelhal v kampani. Který nenaváděl lidi ať si vsadí na jeho vítězství a zároveň neříkal, že bude bojovat proti hazardu. Který svého soupeře neobviňoval z komunistické minulosti a svou zapíral, tak jako jeho protikandidát. Který respektuje mezinárodní dohody a není vnímán ve světě jako bezskrupulózní oligarcha ovládající média

Jana JungmannováZdroj: Deník/Martin VokurkaJana Jungmannová
Most, pedagožka, předsedkyně spolku Veřejná kulturní iniciativa Most, 43 let

Mohu s radostí říci, že vyhrál kandidát, kterého jsem podpořila i já svým hlasem. Má volba směřovala k podpoře člověčenství, férové kampaně, jasným pojmenováním problémů a apelu k vnímání nás jako jednoho společenství. O to více nám to ukazuje, jak je potřeba tyto hodnoty stále dobře připomínat a zaměřit se na téma dezinformací a odolnosti vůči nim. Práce se strachem, která je bohužel ještě stále typickým rysem našeho školství, se musí proměnit ve vstřícnost a laskavost.

Tomáš OndrášekZdroj: Deník/Martin VokurkaTomáš Ondrášek
Most, bývalý ředitel krajské knihovny, promotér kulturních akcí, 66 let

Že vyhrál bývalý komunista nejásám a kostkovanou flanelku jako hold vítězi určitě nosit nezačnu. Heslo Pravda, důstojnost a respekt ale slušné demokratické společnosti sluší, a proto mě výsledek potěšil. Kéž bychom se za prezidenta zase nemuseli stydět a kéž by pomohl nám Čechům zase uvěřit, že slovo politika platí. Překvapila mě nesoudnost, sebestřednost a zmatenost některých uchazečů o post prezidenta. Nesvěřil bych jim ani ovladač od televize, natož vládu České republiky.

Jolana VaverkováZdroj: Deník/Janni VorlíčekJolana Vaverková
47 let, organizátorka Čajůfestu, čajovnice, Ústí n. L.

Se zvoleným prezidentem jsem spokojená, ale jsem ráda, že to skončilo. Připadalo mi to jako hokej, jak na mistrovství světa. Češi se spojili do dvou táborů a všichni začali fandit. Všichni byli vlastenci, ale v těch dvou táborech, co se navzájem nesnáší. Tak Petru Pavlovi přeju hodně štěstí a nám všem, aby to byla dobrá volba.

Vladimír CettlZdroj: Deník/Janni VorlíčekVladimír Cettl
49 let, fotograf a publicista, Ústí n. L.

Myslím, že i když padaly různé nepříjemné slogany, je potřeba ocenit, že se generál Petr Pavel do toho nenechal strhnout. To jsem na něm ocenil hodně. Některé výroky ze strany Andreje Babiše mi přišly přes čáru. Já nedokázal sledovat ani ty debaty celé, konfrontační styl mi nedělá dobře. Když to ale shrnu, nemyslím si, že se stalo něco tak hrozného, co by bránilo oběma stranám vést dialog. Byl jsem v Praze v den finále minulých prezidentských voleb a když se zjistilo, že vyhrál Zeman, padla na Prahu šílená beznaděj a já se bál, že se to letos bude opakovat po celé republice. Jsem rád, že se to nestalo.