Během své návštěvy Ústeckého kraje aktualizoval svůj výrok z roku 2015, kdy řekl, že některá místa v Ústí nad Labem vypadají jako by tam zrovna skončila druhá světová válka. Podle Zemana se krajské město zlepšuje. 

„Ústí nad Labem je nejošklivější krajské město. Pomalu ale, milý Oldřichu, některé jeho části začínají vypadat jako pět let po válce. Tedy jako v době, kdy už se tam začalo něco dít,“ řekl na tiskové konferenci v Rumburku směrem k hejtmanovi Oldřichovi Bubeníčkovi. 

Co na to ústečtí politici?

Jiří Madar.Zdroj: Deník / Vorlíček Janni Jiří Madar, náměstek primátorky: Osobně mne to velmi urazilo. Jestli má s naším městem problém, tak ať nám pomůže a pošle na obnovu nějaké peníze. Udělali jsme hodně práce na zvelebení.

Primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová.Zdroj: Deník/Janni Vorlíček

Věra Nechybová, primátorka Ústí nad Labem: Je to nespravedlivé. Republika nás vytěžila, bylo tu hodně fabrik a zůstalo nám na krku mnoho bývalých průmyslových komplexů v soukromých rukou. 

Renáta Zrníková, starostka Severní Terasy. Zdroj: Deník/Kristián Šujan

Renata Zrníková, starostka Severní Terasy: Prezident Zeman si potrpí na „bonmoty.“ S poválečným stavem nemá dnes žádné město nic společného a jeho vyjádření poškozuje takto označená města.

Eva Outlá je novou starostkou Střekova.Zdroj: DENÍK/Kristián Šujan

Eva Outlá, starostka Střekova: Ústí jako krajské město by samozřejmě mohlo vypadat lépe, je to ale dané i sociální skladbou obyvatelstva. Jako po válce to tady ale určitě nevypadá. 

Starostka Neštěmic Yveta Tomková.Zdroj: Deník/Karel Pech

Yveta Tomková, starostka Neštěmic: Není vhodné, aby se prezident takto vyjadřoval o městech. Snižuje tím jejich kredit. V minulosti působil ve vládě, měl možnost jim finančně pomoci.