Během své návštěvy Ústeckého kraje aktualizoval svůj výrok z roku 2015, kdy řekl, že některá místa v Ústí nad Labem vypadají jako by tam zrovna skončila druhá světová válka. Podle Zemana se krajské město zlepšuje. 

„Ústí nad Labem je nejošklivější krajské město. Pomalu ale, milý Oldřichu, některé jeho části začínají vypadat jako pět let po válce. Tedy jako v době, kdy už se tam začalo něco dít,“ řekl na tiskové konferenci v Rumburku směrem k hejtmanovi Oldřichovi Bubeníčkovi. 

Co na to ústečtí politici?

close Jiří Madar. info Zdroj: Deník / Vorlíček Janni zoom_in Jiří Madar, náměstek primátorky: Osobně mne to velmi urazilo. Jestli má s naším městem problém, tak ať nám pomůže a pošle na obnovu nějaké peníze. Udělali jsme hodně práce na zvelebení.

close Primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová. info Zdroj: Deník/Janni Vorlíček zoom_in

Věra Nechybová, primátorka Ústí nad Labem: Je to nespravedlivé. Republika nás vytěžila, bylo tu hodně fabrik a zůstalo nám na krku mnoho bývalých průmyslových komplexů v soukromých rukou. 

close Renáta Zrníková, starostka Severní Terasy. info Zdroj: Deník/Kristián Šujan zoom_in

Renata Zrníková, starostka Severní Terasy: Prezident Zeman si potrpí na „bonmoty.“ S poválečným stavem nemá dnes žádné město nic společného a jeho vyjádření poškozuje takto označená města.

close Eva Outlá je novou starostkou Střekova. info Zdroj: DENÍK/Kristián Šujan zoom_in

Eva Outlá, starostka Střekova: Ústí jako krajské město by samozřejmě mohlo vypadat lépe, je to ale dané i sociální skladbou obyvatelstva. Jako po válce to tady ale určitě nevypadá. 

close Starostka Neštěmic Yveta Tomková. info Zdroj: Deník/Karel Pech zoom_in

Yveta Tomková, starostka Neštěmic: Není vhodné, aby se prezident takto vyjadřoval o městech. Snižuje tím jejich kredit. V minulosti působil ve vládě, měl možnost jim finančně pomoci.