Předchozí
1 z 4
Další

Veronika MalucelliZdroj: Deník/Janni VorlíčekVeronika Malucelli
35 let, lékařka

Žije se mi v Tisé dobře, jsem tu ráda. S manželem lezeme po skalách nad barákem, máme to kousek do práce. Myslím, že díky poloze a turistům jsou tu dobré služby, jako restaurace, kulturně to tu žije, žijí tu dobří lidé a mladé rodiny s dětmi. Vadí mi, kromě podzimních mlh, že obec nemá koncepci hospodaření. Za 3,5 milionu postaví velký chodník, ale nemá studii bezpečnosti ke zpomalení dopravy v obci, například chybí přechod pro chodce u školky. Málo radnice mluví s veřejností. Chce to víc koncepčně řešit. Také by bylo dobré, kdyby vyhlásila architektonickou soutěž na centrum obce.

Barbora RybolováZdroj: Deník/Janni VorlíčekBarbora Rybolová
28 let, servírka

Žije se mi tu hezky. Sportujeme tu s přítelem, jsme nadšení. Chodíme na běžky, lezeme po skalách, jdeme na výlety. Tady vyjdete z domu a hned sportujete. Koupání, brusle, lidi jsou v pohodě. Po praktické stránce, je tu obchod, hospody, benzínka, jezdí sem autobusy. Máme poštu. Podle mne ale chybí třeba veřejné záchody pro turisty a informační centrum.

Jaroslav ŠtěrbaZdroj: Deník/Janni VorlíčekJaroslav Štěrba
77 let, důchodce

Dobře se mi tu žije, protože je to tu v přírodě, přitáhly mne skály. Rodiče mne sem po válce přivedli z Prahy. Stále se tu něco děje. Pořádají se tu různé akce, pořád mám co dělat. Jezdím na kole, až do Německa. Kdysi tu lidé měli i jedenáct hospod. Výhled na skály od Kačáku je nádherný. Co chybí? Osobně prosazuji chodníky po celé Tisé, od začátku do konce, je tu moc lidí i aut.

Jan MaškaZdroj: Deník/Janni VorlíčekJan Maška
42 let, hasič

Je tu nádherné prostředí, rád chodím na procházky se psem. Tisá je aktivní obec, pěkná, nechybí tu kultura ani služby. Nejlepší je ale asi fakt to okolní prostředí, skály, které máme prakticky hned za barákem. Nikdy jsem nepřemýšlel o tom, co mi tu chybí. Ale asi lékař, starší lidi musí dojíždět, ale je nejspíš moc těžké ho sem dostat. Byl kdysi jeden a dojížděl jednou za 14 dní. To je už ale hodně dlouho.