Předchozí
1 z 4
Další

Vladimír ŠtikaZdroj: Deník/Janni Vorlíček

Vladimír Štika
47 let, údržbář

Já si nestěžuju. Je tu hezká příroda, základní služby a jen kousek do města. Máme dobrý obchod, hospoda funguje. Na druhou stranu, už to není, jako to bývalo. Dřív lidi drželi spolu, ale novousedlíkům leccos vadí. Zvelebujeme si to tady ale dobře, jsem rád na vesnici.

Kamil BouchnerZdroj: Deník/Janni Vorlíček

Kamil Bouchner
42 let, manažer

Já tu žiju od mala, leccos o vsi vím. Zázemí máme, doktora, obchod, docela to jde. Už tu dáváme do kupy i vesnice. Lidi ale už spolu tak nedrží, někdy mám pocit, že děláme věci z donucení. Mě osobně vadí bioplynová stanice, jako vesnice z ní nemáme žádný pořádný profit. Vadí mi traktory a tatry, které tam jezdí, ničí silnice a dělají kravál.

Vladimíra HoužvičkováZdroj: Deník/Janni Vorlíček

Vladimíra Houžvičková
58 let, ošetřovatelka skotu

Já myslím, že se mi tu žije dobře. Mně se tady moc líbí, vyrůstala jsem ve vedlejší vesnici. Je tu hezky. Máme školu, školku a poštu, obchod. Všechno tu máme. Udělali nám chodníky, osvětlení. Akorát si říkám, že mezi bytovky by to chtělo veřejné dětské hřiště.

Petr MateyZdroj: Deník/Janni Vorlíček

Petr Matey
52 let, ošetřovatel zvířat

Mě se tu žije hezky, ale teď je to špatný, je zavřená hospoda. Jsem rád, že máme obchod, mám tu práci, mám kde bydlet. Málo kultury, jak říkám, není hospoda.