Předchozí
1 z 3
Další

Růžena WágnerováZdroj: Deník/Janni VorlíčekRůžena Wágnerová
79 let, dělnice na penzi

Tady se žije moc hezky. Máme tu skanzen, teď je sice zavřeno, ale jinak mívá velkou návštěvnost, lidem se líbí i historická mašinka. Je to na vesnici a lidi jsou tu hodný, nikdo mě, starou paní a vdovu, neodmítne, když poprosím o pomoc. Zlepšit? Když jede nákladní auto, a jezdí jich tudy stále víc, drnčí mi i hrníčky v kredenci. Je to otravné.

Lenka PfeiferováZdroj: Deník/Janni VorlíčekLenka Pfeiferová
50 let, referent

Jsem zdejší rodačka, a tak se mi tu velice líbí. Pracuji tady, bydlím tady a chci tu zůstat napořád. Sice tu nemáme služby jako školku a obchody, ale mám tu ráda lidi, skoro všechny tu znám, okolní příroda je fajn, prostě tu mám kořeny. Různě jsem cestovala po městech, ale vždy se vracím, je mi tu dobře. Vysloveně mi ale pije krev, že tu naši vesnici ničí kamiony. Narušují statiku domů, mě jezdí tři metry od baráku. Co mi chybí, je malý obchod s čerstvým pečivem.

Šárka ŠerákováZdroj: Deník/Janni VorlíčekŠárka Šeráková
52 let, průvodkyně

Mě se líbí naše obec celá. Je tu v okolí moc hezký kraj, lidi jsou tu v pohodě. Strašně ráda mám cestu ke mlýnu, je taková malebná a romantická. Určitě bychom se rádi zbavili kamionů, všechno jen ničí. Nejlepší bylo, když dělali nějakou opravu po silnici a kamiony sem nesměly. To byla taková pohoda!