Předchozí
1 z 7
Další

Peníze z koncesionářských poplatků putují do veřejnoprávních medií jako je Česká televize a Český rozhlas. Reportéři Deníku se ptali lidí v ulicích Ústí nad Labem. Osloveným obyvatelům položili otázku: Souhlasíte se zvýšením koncesionářských poplatků? Jak lidé odpovídali a zda řeší poplatek za televizi a rozhlas, zjistíte dále.

František Štván, Ústí nad Labem.František Štván, Ústí nad Labem.Zdroj: František ŠtvánFrantišek Štván, 67 let, pánský krejčí na penzi

Myslím si, že demokracie si zaslouží nezávislá media a ten polatek za nezávislá media rád zaplatím. Demokracie prostě něco stojí, aby veřejnoprávní media nebyla poplatná svým inzerentům. Media, která patří soukromým subjektům, z principu zpívají píseň, koho chleba jedí. Rozumný člověk to nemůže nevidět. Čest výjimkám.

Vlastimil Žáček, Ústí nad Labem.Vlastimil Žáček, Ústí nad Labem.Zdroj: Deník/Janni VorlíčekVlastimil Žáček, 57 let, jednatel firmy

To zdražení opravdu není moc, ale měli by zlepšit služby, často se stane, že jejich práce té kvalitě neodpovídá. Někdy je hrozná technická kvalita, třeba zvuku a dabingu. Co se týká zpravodajství, je takové konzervativní. Nejsou to takové ty bulvární zprávy jako u soukromých televizí, a to je dobře, to musíme udržet. Rozhlas si někdy pustím, ten fakt není špatný, je to klasika a zlepšili se o hodně. Zraje jako víno. Osobnosti, moderátoři, tam ty náklady jdou nahoru, chápu to.

Naďa Janissová, Chlumec.Naďa Janissová, Chlumec.Zdroj: Naďa JanissováNaďa Janissová, 64 let, bankovní úřednice na penzi

Já na Českou televizi moc nekoukám. Nemám ráda Václava Moravce a Noru Fridrichovou, jelikož mi přijde, že už nejsou nestranní. Samozřejmě to zaplatím. Nebudu dělat komedie, že nemám televizi, protože to není pravda. Přijde mi naprosto hloupé, se takhle chovat. Ovšem, podle mého názoru by bylo záhodno, aby se zlepšili, především v té zpravodajské a publicistické nestrannosti, o které jsem mluvila. Možná by měli vyměnit lidi. Na druhou stranu, jsou lidé, co to vidí přesně opačně. Ale to je v pořádku.

Martin Žilovec, Ústí nad Labem.Martin Žilovec, Ústí nad Labem.Zdroj: Deník/Janni VorlíčekMartin Žilovec, 53 let, státní zaměstnanec

Mně osobně to nevadí. I kdyby mi to vadilo, co s tím nadělám. Beru to tak, že i za noviny, které si koupím v trafice, musím zaplatit. To, myslím, je normální. Televizi tedy musí taky někdo zaplatit. Když budu chtít odebírat Ústecký deník a budu ho chtít na internetu bez reklam, které mi vadí, tak si to taky musím připlatit. Chci, aby v televizi hovořili fundovaní lidé, a to také něco stojí.

Ivo Jiroušek, Ústí nad Labem.Ivo Jiroušek, Ústí nad Labem.Zdroj: Ivo JiroušekIvo Jiroušek, 63 let, živnostník

Všechno se zdražuje, a tohle se nezdražilo už roky. V podstatě se s tím smířím, dám si o jedno pivo méně. Veřejnoprávní televizi a rozhlas považuji za nutné, a když vzrostly náklady, někde se to musí projevit, a tak nezbývá než připlatit. Já vím, že člověk nerad platí něco navíc, ale je třeba to brát sportovně. Nebudu se kvůli tomu vztekat, protože chápu, že po tak dlouhé době je nejspíš nutné k tomu přikročit. Věřím, že to vláda dovede zdůvodnit. Ale po pravdě řečeno, nový generální ředitel televize mi moc nesedl.

Do ankety se můžete zapojit také, a to formou hlasování zde:


Nahrává se anketa ...