Oznámil to dnes, ve čtvrtek 25. října, večer ústecký lídr ANO Petr Nedvědický s tím, že věří v brzký podpis koaliční dohody. Odmítnutí PRO! Ústí vysvětluje obavami z nestability takového spojení. 

Povolební vyjednávání o nové koalici v Ústí nad Labem začala už ode dne vyhlášení výsledků voleb. Podle Nedvědického hnutí ANO 2011 od počátku důsledně dodržovalo ohlášený  postup a jednalo se všemi zvolenými politickými stranami a hnutími. „Přestože jsme v první fázi preferovali variantu, která počítala se spojením s PRO! Ústí a dalšími dvěma subjekty, nakonec jsme od tohoto záměru upustili,“ uvedl lídr Petr Nedvědický.

Důvodem odmítnutí PRO! Ústí prý byla údajná nestálost názorů a vnitřní nesourodost, vyplývající z přílišného individualizmu jednotlivých členů jak hnutí PRO! Ustí, tak i dalšího z uvažovaných partnerů spolupráce. 

Zároveň kandidát na primátora kritizoval neustálé snahy o různé formy nátlaku na hnutí ANO.  „V neposlední řadě to bylo odmítnutí námi navrhovaných podmínek vzájemné spolupráce. Naši zástupci se shodli, že taková koalice by vykazovala značnou nestabilitu již od počátku, také s přihlédnutím ke špatné historické zkušenosti z minulých let,“ pokračoval Nedvědický.

Dosluhující primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová, volební jednička UFO to komentovala s tím, že si byli vědomi silnějšího mandátu PRO! Ústí, které je předběhlo o jeden hlas a v podstatě nepočítali, že si je ANO vybere. "Přesto jsme doufali, že se budeme moci vrátit k rozdělané práci. Velmi nás tato důvěra těší, doufáme, že ji nezklameme, stejně jako nechceme zklamat nejen naše voliče, ale všechny obyvatele Ústí,"  dodala Nechybová.

Více se dočtete v sobotním Ústeckém deníku.