Zatím jako poslední oznámilo svého kandidáta ANO 2011. Jakub Komárek, krajský manažer hnutí, informoval, že o Senát bude usilovat profesor UJEP František Holešovský, bývalý děkan fakulty výrobních technologií a managementu.

„Jsem s Ústeckem spojen více než 30 roků a přispěl jsem k vytvoření první technické fakulty ve městě a kraji. Nelibě nesu, že se stále Ústecko označuje jako nějaký konec republiky. Ústecko je krásná země, a proto chci po budování fakulty výrazně hnout i se zlepšením života na Ústecku," vysvětlil důvody své kandidatury František Holešovský.

ZA LEPŠÍ ÚSTECKO

Jak dodal, jeho prioritou je, aby se lidem na Ústecku žilo lépe. „Aby zde žili rádi, aby neodcházeli jinam a byli zde spokojení, nalezli zde práci i možnosti aktivního odpočinku pro sebe i své rodiny," řekl profesor Holešovský.

Kolik bude stát jeho volební kampaň, neupřesnil. „Nemíním rozhazovat, ale spíš zjistit co nejvíce Ústecku pomůže," uvedl.

Jména dalších kandidátů do Senátu: KSČM – Stanislav Körner, vedoucí oddělení na krajském odboru dopravy. ČSSD – Vítězslav Štefl, ředitel střední školy. Severočeši.cz – Jaroslav Doubrava, stávající senátor. PRO!Kraj, Strana zelených a Piráti – Martin Hausenblas, podnikatel, bývalý náměstek primátora, zastupitel. ODS – Jan Tvrdík, zastupitel, bývalý starosta obvodu. TOP 09 – Ilona Tajchnerová advokátka, zastupitelka. DSSS – Tomáš Vandas, předseda.