Na devítihodinový Maraton Fešáků, který končil fešáckou hymnou Buráky, se do ústeckého letního kina sjelo v roce 2010 několik tisíc návštěvníků, kteří rozhodně nelitovali. Na nevídaný koncert si Fešáci pozvali Nedvědy, Ivana Mládka, Jakuba Smolíka, Věru Martinovou se sestrou, Karla Kahovce a Pavla Bobka. I díky moderátorům Janu Turkovi a Petrovi Novotnému se diváci skvěle bavili.

Potleskem vestoje odměnilo publikum muže, bez něhož bylo dříve nemožné představit si Fešáky. Jindru Šťáhlavského z Ústí, který po mozkové příhodě částečně ochrnul a skončil na vozíčku. Nechyběl ani křest. Nové album „Vánoce s Fešáky“ na Maratonu pokřtili myslivcem z ústecké likérky u vánočního stromku, u kterého rozsvítil prskavky Robert Moucha, člen legendární sestavy Fešáků. Svými vzpomínkami pobavili i další hosté, Pavel Zedníček nebo Jiřina Bohdalová, která s Fešáky kdysi nahrála song Tam, kde leží Winnipeg.

Pár písničkami v kině připomněla svého tatínka Michaela Tučná, dcera Michala Tučného, a divácky vděčné byly i scénky a vtípky dvojice Mladý – Náhlovský. K vrcholům koncertu pak patřilo vystoupení Fešáků s odvázaným a rozesmátým Josefem Vojtkem ze skupiny Kabát.

Neckyáda  ve Varvažově, 2010
Z archivu Deníku: Takové bývaly neckyády v Koštově a ve Varvažově