Jak tehdy Ústecký deník informoval, Labe bylo v Ústí na třetím stupni povodňové aktivity. V sedm hodin ráno převyšovalo hladinu 560 centrimetrů, v poledne přesáhlo šestimetrovou hranici a nadále prudce stoupalo.

Voda zatopila Přístavní ulici pod mostem E. Beneše. Policisté museli silnici pro oba směry uzavřít. V ulicích Žižkova a Hostovická byl v délce jednoho kilometru neprůjezdný předjížděcí pruh; na vozovce byla voda v délce 100 metrů od OC Makro k Elbenu. "Směr do Ústí nad Labem je zcela zaplaven a stává se neprůjezdným pro osobní automobily. Volný je pouze jeden jízdní pruh ve směru z Ústí," informoval Deník a přinesl přehled objízdných tras.

Na Střekovském nábřeží nechala povodňová komise města postavit mobilní povodňovou bariéru. 

Tak se stavěla zeď proti vodě:

Fotogalerie: Instalace protipovodňových bariér na Střekovském nábřeží.

Velkou vodu poslala do metropole kombinace vysokých teplot, tajícího sněhu a zároveň deště. Živel postupně zaplavil ústecké ulice Přístavní a Žižkova, silnici u obchodních center v Trmicích, cyklostezku ve Svádově, potok zalil i silnici v Sebuzíně. Profesionální i dobrovolní hasiči v regionu měli plné ruce práce s čerpáním vody z komunikací a především ze sklepů domů. Například v obcích Slavošov a Rájec u Tisé.

Tak vypadala povodeň 15. ledna 2011:

Fotogalerie: Povodňová situace v sobotu 15.1.2011...

a tak o den později: 

Fotogalerie: Povodňová situace v neděli 16.1.2011...

Nakonec hladina 17. ledna dopoledne kulminovala na maximu 753 centimetrů a začala pozvolna klesat.