Program je přizpůsoben pro děti od čtyř do jedenácti let, začíná se ráno v 8.00 hodin a končí v 16.00 hodin odpoledne. Tento týden probíhá druhý turnus a od pondělí 27. července je připraven i třetí, ve kterém ještě zbývá několik volných míst.

Základy atletiky

„Záměrem je naučit děti základy atletiky i rozvíjet u nich i jiné pohybové dovednosti. Děti často neumí ani házet a chytat míč. Výcvik prokládáme soutěžemi družstev i jednotlivců, aby děti uměly vyhrávat i prohrávat," objasnila program příměstského tábora trenérka přípravek Radka Možná a pokračovala:

„První den probíhají seznamovací hry, na každý další připadají dvě atletické disciplíny, v úterý to byl hod míčkem a překážkový běh. Každé odpoledne přichází jako zpestření trenér a dosud aktivní závodník Slavomír Durila, který dětem předvádí praktické provedení atletických disciplín. V pátek zakončíme tábor vícebojařskou soutěží, chybět nebudou diplomy ani medaile," říká trenérka.

Zajistili tělocvičnu

Pro případ velmi nepříznivého počasí je zajištěna tělocvična v sousední škole Vinařská, dopolední svačinka a pitný režim je přímo na Městském stadionu, na oběd se chodí do blízké restaurace U Kroupů.

Cena příměstského tábora včetně stravování činí 1300 korun. Kontakt na vedoucí trenérku tábora je radkamozna@gmail.com nebo mobil 728 050 890, bližší informace o táboře naleznete i na webových stránkách klubu www.uskprovod.cz.

Příměstský tábor je součástí akce Atletika pro děti, který poskytuje speciálně upravené cvičební nářadí a má slogan: „Běhej, skákej, házej rád, atletem se můžeš stát."

Rudolf Hoffmann