Nevydařené počasí zasáhlo o víkendu do plánu dobrovolníků, kteří se chystali postavit mostky přes Pekelský potok. Lidé by se tak snáze dostali k jednomu z nejmalebnějších míst Ústecka, Pekelskému vodopádu. Když se ale přes veškeré úsilí skupině nepodařilo dopravit do údolíčka materiál na mostky, alespoň ho uklidili.

„Bohužel z pátku na sobotu velmi pršelo. Když jsme se tam pokoušeli dostat dřevo na mostky, zapadlo v blátě. Trámy jsou těžké, nebylo v našich silách je tam odnést," vysvětlila jedna ze skupiny dobrovolníků Lenka Jaremová. Dodala, že se akci pokusí zopakovat následující víkend. Mají od přátel slíbenou terénní čtyřkolku, s jejíž pomocí by materiál měli do údolí dostat i v případě, že jim nebude přát počasí.

Dobrovolníci pak alespoň vysbírali odpadky, které do údolí nanosili lidé, kteří sem chodí na výlety. „Bylo jich asi 12 velkých pytlů," uvedla Jaremová.

Podobné aktivity Ústečané velmi vítají. „Je dobré, že se najde někdo, kdo něco podobného udělá. Po městě to asi chtít nemůžeme. Nepořádek máme i v centru," uvedla Simona Rajnertová.

Dvanáct pytlů je mnoho, protože stejní dobrovolníci údolí uklidili již na jaře a nenechali zde ani papírek. Akci tehdy za pomoci facebookové stránky Ústí nad Labem svolal fotograf Marek Thieme. „Na konci zimy jsem tu fotil. Když jsem fotografie vystavil na internetu, mnoho lidí mě upozornilo, co tam dělají ty pneumatiky. Tak jsem se rozhodl s tím něco dělat," řekl . I nyní zde pneumatiku našli, mnohé ale prý během léta uklidili místní zahrádkáři.