Jako pětiletou ji hrdý tatínek přihlásil do soutěže Ústeckého deníku, která se jmenovala Sluníčko Deníku. Malých krasavic tam bylo hodně, díky hlasům čtenářů se Markéta Maršinská dostala až do finále v Novém Boru.

Podívaná pro celou rodinu

Sportovní terminologií řečeno, na bednu se nedostala, ale zájem o krásnou tvářičku byl značný. Jedna nejmenovaná módní agentura v loňském roce nabídla rodičům spolupráci a Markétě se splnil tajný sen. Na jednom molu vystupovat s opravdovou manekýnkou.

„Pro nás to je zábava, zkušenost, životní poznatek. Mám ráda šikovné mládí, jsem učitelka. Každá malá slečna se ráda předvádí, když jí k tomu ještě radí Eliška Bučková, Kateřina Průšová, Petr Poláček a další profesionálové, vznikne z toho podívaná pro celou rodinu. Závistivce musím hned v úvodu zklamat, žádnou smlouvu nemáme. Prozatím to jsou plánované výlety za novými přáteli, kteří svou profesi ovládají skvěle. Markétka má další své aktivity, které ji baví, momentálně nejvíc mluví o tanečním kroužku STK Gebert. Před několika dny se vrátila ze soustředění," vysvětluje maminka a vlasatá dívenka rozpustile poskakuje kolem ní. Jakmile je v záběru, hned pózuje.

„Byla jsem na dvouměsíčním kurzu pro modelky, abych se naučila správně chodit na přehlídkách. Mám na to certifikát. Skoro každý víkend někde něco předvádím. Je to legrace. Jednou hračky, jindy zas oblečení, brýle nebo klobouky. Před týdnem jsme byli ve Skalici u České Lípy pomáhat nemocnému klukovi na fotbalovém hřišti," říká upovídaná kráska.

Modelkou určitě nebudu

„Projezdili jsme s dcerkou celý sever. Most, Liberec, Teplice, Česká Lípa, Nový Bor. Několik akcí bylo v Praze, jedna v Českých Budějovicích. Benefiční akce ve Skalici se zúčastnili známí herci i sportovci, Markétka byla vybrána společně s dalšími dětmi na přehlídku sportovního oblečení. Pro zdravotně handicapovaného Honzíka Petráka se vybralo přímo na hřišti cca 27 000 Kč. Na takové akce jezdím ráda, lidé si musí pomáhat. Myslím, že dostal od pořadatelů tablet a mobil. Měl z dárku velkou radost," popisuje situaci usměvavá žena.

Když jsem se zeptal krásky na její dospěláckou budoucnost, překvapila nejen mne odpovědí. „Modelkou určitě nebudu. Ráda bych byla doktorkou, abych mohla léčit svou mamku. To by mě bavilo nejvíc," prohlásila bez přípravy a přidala filmový úsměv. Další sen Ústeckého deníku skončil happyendem, zasloužila se o to sedmiletá Markéta Maršinská.