Na přátelském setkání nechyběly ani ambasadorka Senior klubu Louny Vilma Svobodová a předsedkyně Krajské rady seniorů Ústeckého kraje Květoslava Čelišová.

„Jsem rád, že paní Pia Bůžková přijala naše pozvání a navštívila nás společně se svými přáteli. Bylo mi velkou ctí se s ní seznámit a poblahopřát jí k úspěchu. Je to velice šikovná a čiperná dáma, která si své vítězství zaslouží. V našem regionu máme mnoho aktivních a velmi vitálních penzistů, paní Bůžková a celé uskupení Druhý dech jsou toho důkazem. Přál bych si, aby naši senioři měli stálý úsměv na tváři, maximum energie a plno životních radostí,“ sdělil hejtman Jan Schiller.

Díky skautu nepiju pivo od devíti let, říká Milan Štička.
Díky skautu nepiju pivo od devíti let, vzpomíná pamětník Milan Štička

Pia Bůžková z Litoměřic si získala srdce celostátní poroty pátého ročníku soutěže Babička roku a stala se tak celostátní vítězkou a nositelkou titulu Babička roku 2023. V celostátním kole, stejně jako v kole krajském, vystoupila s hudební skupinou Druhý dech. Přátelé Pii Bůžkové z Druhého dechu nechyběli ani na návštěvě vedení kraje. Společně zahráli například evropskou hymnu Óda na radost.

Ilustrační foto.
Kraj podpoří z Fondu ochrany vod další projekty, cílem je kvalitnější život

Projekt Babička roku vznikl z iniciativy krajské Rady seniorů Olomouckého kraje v roce 2016. Základní myšlenkou je přispět k podpoře aktivního stárnutí a rozvoji mezigeneračního soužití. Cílem je ukázat lidskou hodnotu a pravou vnitřní krásu člověka v seniorském věku s ohledem na zachování a možností vytvoření zcela nových tradic napříč generacemi. V roce 2019 se podařilo tento projekt rozšířit do celé České republiky s cílem uspořádat celorepublikové finále. Krajské kolo soutěže uspořádal v roce 2023 Senior klub v Lounech.

Další zajímavosti z Ústeckého kraje najdete na stránkách Ústeckého kraje www.kr-ustecky.cz a na jeho facebookovém profilu.