Ten také odpovídal v rozhovoru pro Ústecký deník.

Festival se odehraje v centru Ústí na Lidickém náměstí, v atriu magistrátu a na Mírovém náměstí. Stačí vám tyto prostory?
Popravdě už některé roky skoro ne. Ono to dost záleží na nabídce festivalu a také na počasí.

Předloni poprvé na Barevné planetě vystoupila i populární pražská rocková skupina Tata Bojs a zaplnila Mírové náměstí diváky. Publikum tančilo jako o život, ale to byla asi náhoda, že skupina výtvarníka a bubeníka Milana Caise zahrála i v Ústí, ne?
Kdepak náhoda, sami se nabídli, že přijedou a festival si užili stejně jako publikum. Výtvarník Milan Cais, lídr Tata Bojs, pár let spolupracuje s ústeckým Činoherním studiem, má to tu rád. A dokonce se Tata Bojs už ozvali, že si Mírové náměstí na Planetě někdy zopakují.

Jan Kubíček

Lidické náměstí opět zaplní stánky, které nabídnou pokrmy, typické pro řadu zemí. Zavoní tu například mongolská, mexická či africká kuchyně. Bude i něco úplně nového?
Poprvé se objeví ochutnávky z Curacaa, Nigérie či Thajska. A gurmáni budou moci letos okusit třeba i žabí stehýnka či smažené cvrčky. A na Lidickém náměstí nebude chybět malá hudební scéna, na které se představí Santiago Ferreira, Shahab Tulouie, Romba a další. Barevná planeta začíná ve 13.30 a končí ve 21 hodin.

Atrium magistrátu bude tradičně vyhrazeno programu pro děti, potrvá do 18.30 hodin a jeho součástí jsou tvořivé dílny. Na co ještě zve?
Na vystoupení Divadla Krabice Teplice, které bude poprvé jiné než minulé roky. Zdeněk Rusín zahraje pohádku už bez bývalé kolegyně Jitky Kůsové. Navrch nabídne akce dětem kuličkový labyrint, dětské divadlo, skákací hrady a kolotoče. Budou za symbolické vstupné deset korun.

Na Mírovém náměstí letos vyrostou hudební scény dvě. Kdo bude jejich hlavní hvězda?
Určitě čeští roztančení Mydy Rabycad s pěknou a zajímavou zpěvačkou nebo i pražští punkeři s irskými dudami Pipes and Pints (CZ, IRL). Menší hudební scéna bude patřit Electro swing Circusu. Těšit se lze na řadu dalších hudebních skupin, mezi kterými se objeví Mr. Loco (CZ, BG, COL, Mexiko), punkoví Foxy (USA), Koniec Swiata (PL), Bolly Haseenas (CZ), Mariachi Azteca de Praga (Mexiko), Njachas (Afrika), Studio Karima (Ústí) a Dolphins Cheerleaders (Ústí).

Chystáte ještě i něco navíc?
Zpestřením Barevné planety budou obří loutky českého divadelního souboru Echt Street Puppets i vystoupení Parkourového kroužku při ústecké ZŠ Elišky Krásnohorské. A když mi zbyde čas, vyzkouším thajské masáže na Lidickém náměstí, prozradil Jan Kubíček.