Kdo nestihl úvodní den prodeje, může se zastavit ještě během čtvrtka. Otevřeno je od 10.00 do 16.00.

Mírné ceny

Nakupovat se dá opravdu levně. Ceny se většinou pohybují v desetikorunách.

Bazárek dětského oblečení připravili v Centru pro rodinu Ovečka na sídlišti v Doběticích.„Ceny záleží na prodávajících, ale obvykle chápou, že ti, kteří nakupují, jsou na tom podobně jako oni a moc zaplatit nemohou. Oblečení je sice použité, ale čisté a téměř nepoškozené. Výběr je velmi široký," uvedla pracovnice centra Dana Rybárová.

Zboží k prodeji nabídlo šestnáct maminek. Podle Dany Rybárové je to méně než jindy, zato počet nabízeného zboží je vysoký.

„Máme tu více než pět set věcí. Kalhoty, mikiny, svetry, bundy, prádlo, ale také boty a hračky, vybere si tu skoro každý," zvala Dana Rybárová.

V centru Ovečka pořádají bazárky dvakrát do roka na jaře a na podzim už čtyři roky.

„Dříve jsme tu měli bazárek nastálo, ale chyběly nám prostory, proto ho pořádáme jen takto nakrátko," vysvětlila Dana Rybárová.

Prodávat a nakupovat chodí hlavně maminky, řada z nich patří ke klientkám centra. Za možnost nabídnout zboží na prodej se platí padesátikoruna, neprodané zboží se po skončení bazárku vracejí.

Služby pro rodiny

Centrum Ovečka má řadu dalších aktivit, které využívají děti i jejich rodiče z dobětického sídliště.

„Zájem je o naši miniškolku, rodiče za celodenní pobyt zaplatí patnáct set měsíčně, ale jsou možné i kratší pobyty, třeba jen na dopoledne nebo na pár dní," informovala pracovnice centra Naďa Hamouzová.

Do Ovečky zároveň chodí i děti ve věku od šesti do patnácti let. Je pro ně připraven nízkoprahový klub Tykadlo. Mohou si tu hrát, sejít se s kamarády a věnovat se různým zálibám.

„Chodí k nám až dvacet dětí, ale pořádáme akce, kterých se mohou zúčastnit i rodiče. Nejbližší bude příští týden v úterý prezentace o dentální hygieně. Odborná lektorka bude povídat o vývoji mléčných zubů a o tom, jak o ně pečovat. Vstup je zdarma," zvala Naďa Hamouzová.

V Ovečce nabízejí také víkendový pronájem prostor, kde rodiče pořádají například narozeninové oslavy dětí.

Oblečení dospělým

Charita uvítá i oblečení pro dospělé.

„Lidé je mohou donést do Centra Samaritan ve Štefánikově ulici. Stále potřebujeme teplé oblečení, ale i prádlo nebo ponožky. Vše by mělo být čisté a vyprané," uvedla projektová manažerka Charity Radka Neprašová.