Ústečtí radní proto rozhodli, že předpokládaný objem financí navýší o dalších pět milionů. Přestavba má při navýšení kapacity bazénu zajistit nejen splnění současných náročných hygienických a technických norem, ale i možnost, aby ho mohli využívat kromě maminek i tatínkové zdejších kojenců a batolat.

Nejen oni, ale i personál jeslí, teď ovšem mají největší smůlu. Ředitelka zařízení Jiřina Konířová bazén přirovnala ke starému autu. „Je v provozu, ale občas mu tuhle něco nefunguje, tamhle něco netopí, čerpadlo píská. Otázka času, kdy se rozbije. Zatím máme otevřeno a splňujeme i hygienické normy, ale neúspěšnost zakázky nás opravdu mrzí,“ posteskla si.

Jak vysvětlila mluvčí magistrátu Romana Macová, projekt počítá s opravami nevyhovujících šaten, sprch, toalet a dalších věcí. Vzroste přitom pouze kapacita bazénu, u jeslí zůstane naprosto stejná. Bude prý ovšem možné, aby bazén využívala i další předškolní zařízení ve městě, případně další zájemci. „Muži stále častěji využívají možnost zastoupit své manželky při výcviku plavání nejmenších dětí. S ohledem na větší využitelnost lze předpokládat i zrychlenou návratnost vložených investic,“ přiblížila mluvčí Macová.

Náměstkyně primátora Věra Nechybová(UFO) je přesvědčena, že důvody neúspěchu předchozích výběrových řízení jsou stejné jako v případě plánovaného a nakonec zcela zrušeného přepážkového centra. To mělo shromáždit všechny úřední přepážky na jedno místo. Ať už řidičské průkazy, občanky, pasy, případně evidenci vozidel, přes podatelnu nebo třeba pokladnu. Zároveň počítalo s moderním archivem a dalším.

Město k tomu chtělo využít prostor zrušené jídelny v atriu magistrátu. Po třech neúspěšných výběrových řízeních ztratila městská rada s projektem trpělivost a přes nesouhlas hnutí UFO jej definitivně „odpískala“.

„Zástupci stavebních firem, kteří se byli do jeslí podívat, zmiňovali stejné důvody, proč zakázku nechtějí. Nárůst mezd a cen ve stavebnictví byl tak razantní, že by po přijetí zakázky za původní cenu prostě neměli žádný zisk,“ přiblížila náměstkyně Nechybová, která má investice na starosti.

To ostatně potvrdil i její koaliční kolega náměstek primátora  pro plánování a rozvoj Pavel Tošovský (ODS). Prý mluvil s některými staviteli a ti mu řekli, že se prostě do původního rozpočtu nevejdou.

„Jestli zakázku zrušíme, když bude opět neúspěšná, nelze říci. Určitě o tom budeme diskutovat. Nějaká situace panuje dnes, za půl roku, rok ale může být jiná a firmy se o to poperou. Ta doba, kdy firmy braly zakázky za režijní ceny, aby nemusely propouštět, už tu byla. Stavební boom rozhodně není věčný,“ dodal Tošovský.