Oprava venkovních bazénů na Klíši se papírově přiblížila, přesto na ni dojde později, než bylo v plánu. Ústí pro ni sice v těchto dnech získalo stavební povolení, stále však trvá zpoždění při přípravě stavební dokumentace, které zavinil projektant společnost Atelier 11. Ta zatím nedodala ani takzvanou dokumentaci pro provedení stavby. Hotová měla být už v lednu.

Městu tak stále chybí univerzální dokumentace, která by měla sloužit coby podklad pro vyhlášení veřejné zakázky na dodavatele. „Projektant na to má čtyři týdny. Pokud ji nedodá, zvažuje město, že sáhne k sankcím,“ řekla ústecká mluvčí Romana Macová s tím, že stavební povolení zatím není pravomocné.

Radní mezitím schválili převod 6 milionů korun nutných pro vyhlášení výběrového řízení. „Peníze přesunuli rozpočtovým opatřením ze zrušené investice. Převod ještě předloží ke schválení zastupitelstvu,“ upřesnila mluvčí.

Nový areál má podle projektové studie obsahovat řadu nových atrakcí včetně obří skluzavky. V anketě si ji zvolili sami Ústečané. Na proměnu bazénů vyčlenilo vedení města 64 milionů korun. Kvůli nedodržení termínů projektantem se však otevření venkovního areálu minimálně o rok protáhne.

Jednatel Atelieru 11 Tomáš Mrázek z Hradce Králové se ke zpoždění nevyjádřil. Včera stejně jako v minulosti několikrát odmítl záležitost veřejně komentovat nebo vysvětlit.

Situace nahrává městské opozici. Ta sice zpoždění dokumentace neklade městské radě za vinu, přesto naznačuje, že na něm má určitý podíl.

Například architekt a zastupitel Jan Hrouda několikrát prohlásil, že najít projektanta bývá na dlouhé lokte a město přitom nebylo v minulosti schopné říci, co vlastně ve venkovním areálu chce mít.

„Zpoždění město nabralo už v době, kdy zadávalo studii proveditelnosti rekonstrukce. Nedostatek vidím v koncepci přípravy investic. Jelikož všechno dlouho trvá, chce to mít určitý předstih,“ poznamenal zastupitel Hrouda (PRO! Ústí) .

Tím měl na mysli například veřejné projednávání investic s obyvateli města vyhlášení architektonických soutěží a další. „Bývá to sice dražší, ale považuji to za předpoklad k výborným výsledkům,“ konstatoval Hrouda.

Kvůli zpoždění bude nutné počítat s otevřením rekonstruovaných bazénů až přespříští rok. Přitom město počítalo, že je zpřístupní už příští léto.