„I letos jsme si užili koncert Zpíváme pro Tebe úplně suprově,“ prozradil na charitativní akci Tomáš Martinec, Ústečan na invalidním vozíčku. Právě jemu byl věnovaný loňský ročník této benefice. Letos s přítelkyní na úvod ukázali, jak naložili s penězi, které jim benefice získala. Koupili unikátní kolo, které jim umožnilo dostat se do přírody v okolí Ústí i jinde na severu Čech. „Moc se mi tu dnes líbil 4TET. Jeho italské písně byly podmanivé, pěkně zaranžované Jiřím Škorpíkem, který hrál také na klavír a na flétnu. Vše zajímavě vymyslel, klobouk dolů před ním,“ nešetřil zaslouženou chválou Ústečan z Klíše. „A vůbec mi nevadilo, že s nimi nepřijel Jiří Korn,“ ohlédl se hodinu zpátky. „My jsme původně chtěli věnovat večer jen svému projektu InConcerto. Ale vetřel se nám do repertoáru pan Kollár, tak ho také necháme zazpívat vedle nás dvou. Mě a  Davida Uličníka,“ rozesmál publikum Jiří Škorpík.

Dívka, která byla na koncertě na invalidním vozíku s Tomášem Martincem, ve foyer ústeckého divadla doplnila: „To, co jen ve třech 4TET předvedl, bylo povzbuzující, motivující, příjemné, veselé.“ Tak viděla zajímavý koncert Míša Telmachovičová a užila si od 4TETu i Gottův hit Stokrát chválím čas. „Určitě dnes stálo za to dnes přijít. Bylo to stejně dobré jako loni. A bude i za rok, kdy určitě zase přijdeme,“ slíbil a těšil se Martinec.

Benefice Zpíváme pro Tebe pomůže dívce Valerii
Benefice Zpíváme pro Tebe pomůže dívce Valerii. Proběhne ve čtvrtek

Ale i „běžné publikum“ si koncert užívalo. „Neměl chybu, bavilo mě tu dnes snad všechno. 4TET byl krásný, úplně nádherný,“ pochvalovala si seniorka Anna Hodková ze Střekova. Na koncertě Zpíváme pro Tebe byla podruhé, ne tak ale na koncertě Ústeckého dětského sboru. „Má dcera Irena do něj totiž do svých osmnácti let chodila,“ vysvětlila návštěvnice.

A co s ní udělal příběh postižené osmileté Valinky z Děčína, který během večera představil krátký dokument Regionální televize z Litoměřic? „Je to krásné, když se takhle vyberou peníze, a diváci tak mohou malé slečně pomoci. Je to dojemné.“

Děti z Ústí jsou moc šikovné

Rodinu Valinky ve čtvrtek 5. března večer ovládly emoce. „Bylo to tu nádherné. Přijeli jsme z Děčína užít si koncert s Valinkou, manžel, já - maminka Simča, babička i náš syn Filip. Ohromila nás ochota pomoci nám, strhla atmosféra benefice,“ neskrývala své dojetí maminka osmiletého děvčátka Valerie. A sama holčička prozradila, co ji během pěkného večera nejvíce pobavilo. „No přece to, jak pro mě děti z Ústí pěkně zapívaly. Jsou moc šikovné!“

Zatímco kvůli nemoci nemohla přijet Kateřina Brožová, druhá avizovaná dáma večera, muzikálová i divadelní herečka a zpěvačka Daniela Šinkorová, vsadila na repertoár ABBY, hity z muzikálu Mamma Mia i z komedie Dva nahatí chlapi. Ale to vše byly jen pop „legrácky“ vedle podmanivé a cituplné písně „Zázrak“ z pera úspěšného českého textaře a prezidentského kandidáta Michala Horáčka. Tento song každý rok patří k vrcholům koncertu Zpíváme pro Tebe. Když píseň zpívá Daniela s Dětským pěveckým sborem, sál divadla ani nedýchá. Ostatně, dokazuje to i nahrávka písně z videa na webu Ústeckého deníku.

Eva Nováková
Nová radní Eva Nováková miluje ústeckou zoo a sponzoruje geparda

Finále koncertu, ještě než rodina Valinky Cíchové dostala dva šeky (41 tisíc korun a 210 tisíc korun) na slíbené peníze za speciální ortézu z Rakouska na bortící se klenbu na nohou, a byl tak naplněn účel koncertu, patřila scéna Severočeského divadla Ústeckému dětskému sboru. Zatímco v první části koncertu zpívali kluci a dívky osobitě písně Girl from Ipanema, Lollipop či tleskací i dupací song, ve druhém vystoupení ještě laťku zvedli. Začali s Danielou Šinkorovou songem „Zázrak“, pokračovali těžkým krásným „rockovým“ kouskem „Bohemian Rhapsody“ od Queen a končili hitem „America“. Finále patřilo skladbě z Divadla ABC, z populárního zábavného TV pořadu Abeceda, hitu „Hrajme píseň“. Zdaleka to nebylo ten večer poprvé ani naposledy, kdy se publikum stržené atmosférou ke zpěvu přidalo. Pokaždé to však bylo báječné.

Hlavní pořadatelka podmanivého 8. benefičního koncertu Zpíváme pro Tebe Martina Zemanová, hudební pedagožka Univerzity J. E. Purkyně, se svým mužem Petrem vedoucí Ústecký dětský sbor, dodala po akci. Po koncertě, který pomohl osmileté Valince, dívce s dětskou mozkovu obrnou na invalidním vozíku: „Jsme s koncertem, s jeho průběhem i úžasným výtěžkem více než 250 tisíc korun absolutně spokojeni.“