Klienti napovídají, ředitel Jaroslav Marek plní jejich přání. Zahrada prošla celkovou rekonstrukcí, v neděli 1. prosince byl instalován pod novou dřevěnou pergolu originální betlém, známé postavy jsou v životní velikosti, materiál seno a sláma. Na zakázku jej zhotovila Marie Pavlicová z Hroznovy Lhoty. Trvalo jí to šest měsíců, poslední byl dopraven na místo pes, večer je betlém nasvícený, z oken domova je to pohádková podívaná. Vydržet by měl nejméně deset let. 

"Nejprve byl nápad, potom několik návrhů, tři roky jsme ji připravovali, celý rok trvala realizace první části. Není tam pouze dřevěná pergola, kde je v létě příjemné posezení. Uprostřed bude barevná louka, je tam zvonička, bylinky, užitková část, dřevěné koryto s vodou, Markova lavička, hmyzí domeček. Všechno je propojeno chodníkem, dostatečně širokým pro bezpečný pohyb seniorů na invalidním vozíku. Druhá část projektu je plánována na příští rok. Potřebujeme ještě opravit plot a vysázet v jeho blízkosti okrasné keře," prozradila zástupkyně ředitele Ladislava Svatošová. 

Ve čtvrtek 5. prosince vystoupil v hale pěvecký sbor místních seniorů, příští středu přijde mezi aktivní pamětníky Mikuláš. 

Večer pro tiché tlapky
Na tlapky se na charitativním večeru v Ústí nad Labem vybralo 268 tisíc korun