Sociální agentura, která na Ústecku a Teplicku pomáhá lidem řešit těžké sociální situace, plánuje v Ústí nad Labem postavit bezbariérové poradenské centrum. K evropské dotaci však potřebuje získat dalších 170 tisíc korun. Jedním z největších přispěvatelů se stali zaměstnanci chudeřické firmy AGC Automotive Czech, kteří na centrum vybrali 60 tisíc korun.

„Na vybudování bezbariérové přístavby jsme získali dotaci z EU, která je ale podmíněna naší finanční spoluúčastí. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli oslovit všechny spřízněné partnery a drobné podporovatele akcí Kup si svou cihlu, která by nám významně usnadnila splnění této podmínky. Reakce ze strany zaměstnanců AGC Automotive Czech byla skvělá. Je to pro nás velká pomoc, za což jim děkujeme,“ uvedl Jaromír Licek, ředitel Sociální agentury.

Záměrem Sociální agentury je vybudovat dvě bezbariérové konzultační učebny alternativně proměnitelné v jeden univerzálně použitelný prostor, který by sloužil lidem se zdravotním postižením. Parcela je součástí velkého domovního bloku v ústecké čtvrti Střekov. Místo je jednou z mála zbylých, zatím nezničených ústeckých destinací s autentickou atmosférou města.