Celkem 244 běžců podpořilo správnou věc, dlouhému zástupu rozsvícených čelovek tleskali mladí i ti dříve narození. Organizátoři ústeckých běhů se spojili, aby ukázali všem, že lidská solidarita má mnoho podob.

Každý metr se počítá

Běželo se od Mariánského mostu ke zdymadlům a zpět, každý metr měl svou cenu. Mužskou kategorii vyhrál Petr Zuda, v ženách kralovala Martina Stehlíková. Výtěžek akce byl věnován patnáctileté dívence, která srdnatě bojuje se svou nemocí. Běhat nemůže, ale nestála stranou. Dokončila závod ve svém vozítku a osobně poděkovala všem.

Psali jsme: Propoťte dobrý skutek. Pro Adélku

V záplavě barevných triček byl i sedmiletý Tadeáš Weis se startovním číslem 215 a moc se těšil na společný start. Není to žádný začátečník, několikrát si už vyzkoušel rodinný běh v rámci ústeckého půlmaratonu, hraje hokejbal za Dragions a v cíli vypadal určitě lépe než jeho dospělácký doprovod.

Milé rozloučení se sezonou

Talentovaná dvanáctiletá běžkyně Sabina Hrušková plnila roli dokumentaristy. „Moc ráda bych běžela, ale na lyžařském soustředění v Mísečkách jsem si před týdnem narazila koleno, musím odpočívat. Za naši rodinu běží táta, ale má prý problém s čelovkou, tak nevím, jestli ho v té tmě vůbec poznám," vysvětlovala s úsměvem.

Byla tam spousta skvělých lidí a ještě dlouho po doběhu posledního závodníka bylo veselo. Losovala se startovní čísla, předávaly se dárky, rozmlouvalo o Vánocích. Rozloučení s běžeckou sezonou 2015 nemohlo být lepší.