Uvedla to policejní mluvčí Alena Bartošová ve výzvě, aby se na policii přihlásili svědci, kteří bezdomovce během neděle 16. září potkali.

Ramba bez známek života našli na autobusovém nádraží. Oznámení policisté přijali před půlnocí 16. září. Předběžné výsledky z místa nálezu a ohledání těla nenasvědčovaly cizímu zavinění smrti zemřelého.

Dnes, v úterý, skončila soudní pitva. „Její předběžné výsledky prozatím nestanovily přesnou příčinu úmrtí. Ke konečnému vyjádření soudního lékaře je potřeba dalších zkoumání z oboru toxikologie a histologie,“ uvedla mluvčí.

Během počátečního šetření kriminalisté zjistili, že by mohl být spáchán v souvislosti Rambem trestný čin. „Z tohoto důvodu se policisté obracejí na občany se žádostí o pomoc,“ pokračovala Bartošová.

Ramba viděli kolem 17. hodiny, když přecházel ulici Revoluční ve směru od Lidického náměstí k bývalému autobusovému nádraží. Tam se měl pohybovat spolu s dalšími bezdomovci. Prý se pohádali a poprali.

„Kriminalisté žádají občany, kteří se pohybovali v neděli 16. září 2018 v době mezi 17.00 a 23.00 hodin poblíž bývalého autobusového nádraží v Ústí nad Labem a viděli tam muže s přezdívkou Rambo, aby jim poskytli svědectví. Důležití jsou zejména svědci, kteří zaznamenali nějaký konflikt mezi osobami. Informace přijmeme na lince 158, případně na jakékoliv policejní služebně,“ dodala mluvčí.