Ve středu mne vytáhl starší syn do Teplic na 28. ročník BĚKODO (běhání kolem Doubravky). Nevím, kolik tam bylo startujících, vyhrál štíhlý muž s číslem 39 na hrudníku, čas není důležitý. Mě zaujala ta radost z pohybu.

Běžecký pohled od sousedů.Pár známých obličejů jsem tam viděl, tak jsem se jich zeptal na BĚKODO. „Jezdím sem rád už jen proto, že mohu sledovat vlastní časy během roku a hlavně hodit řeč s kamarády. Je to patnáct samostatných závodů na stejném místě, příjemná trať v lese a bezvadný pan Vorlíček. Rekord drží jeho syn Radek z roku 1997 a my ostatní se snažíme k němu přiblížit. Trať je dlouhá pouze 4,5 kilometru, rekord je 14.26 min," konstatoval Jirka Vlček z Povrlů s číslem 40.

Honza Ulrich přijel ze Svádova a s číslem pět budil respekt soupeřů. I on si užíval hezký den a vůbec mu nevadilo, že před ním doběhlo hned několik krasavic. Ve startovní listině jsem napočítal snad dvacet Ústečanů a všichni závod vychvalovali.

Závěrečné slovo dostal jeden z pořadatelů. „Je to už dlouholetá tradice, také jsem něco naběhal a moc mě těší, že se sem lidé vracejí. Další závod je plánován na příští středu 26. března od 17,30 hod, poslední je 8.září. Dobře obsazený bývá Běh na Doubravku (1.5.), určitě zajímavý bude Běh na Komárku (15.5.). Pohyb v přírodě je odpočinek, dost lidí to už pochopilo a mladých stále přibývá," řekl spokojený Rudolf Vorlíček.

Běžecký pohled od sousedů.