Samotné fórum s významnými aktéry tématu bezpečnost v našem kraji bude zahájeno v 17 hodin, od 10 hodin bude ale možné přímo v Kampusu UJEP shlédnout početnou bezpečnostní techniku, která je v kraji k dispozici.

Bude vystavena nejen v prostoru celého kampusu, ale také v lobby Multifunkčního informačního a  vzdělávacího centra UJEP. Kampus se tím stane jedním velkým výstavním prostorem. 

Snad největší množství techniky v kampusu vystaví Hasičská záchranná služba Ústeckého kraje. Krajské ředitelství Policie Ústeckého kraje bude ve venkovní instalaci kampusu vystavovat Schengen Bus 3. generace, vozidlo pro kontrolu nákladních vozidel, pásovou čtyřkolku, mobilní monitorovací centrum a z poříčního oddělení plavidlo Pioneer Multi. 

„Co se týká objemu a hmotnosti, takové množství bezpečnostní techniky není možné jen tak někde vidět pohromadě na jednom místě. V kampusu bude skutečně na co se dívat a rozhodně zvu veřejnost z celého kraje, aby si sem za bezpečnostní technikou našla cestu,“ zve na UJEP vedoucí hospodářské správy UJEP Josef Prokop.

Maturantka a modelka Markéta Marečková z Ústí nad Labem, studentka Gymnázia Jateční
Studentka a modelka z Ústí: Na maturitu se připravuji na cestách