Do centra ne. Takhle jednoduše by se dala shrnout omezení dopravy, která proběhnou v sobotu 16. září z důvodu konání běžeckých závodů. Konkrétně od 6 do 20 hodin bude omezen vjezd do celého historického jádra města a oblasti kolem Lidického náměstí. Ohraničena je tato oblast ulicemi Revoluční, Malá Hradební, U Nádraží, Předmostí, Velká Hradební, Pařížská, Brněnská a Panská. Spolu s nimi bude uzavřen i most Dr. Edvarda Beneše.

V odpoledních hodinách o 13 do 19 bude omezen vjezd do oblasti, kudy se budou pohybovat běžci na trase hlavního závodů ústeckého půlmaratonu. Směrem do Předlic jde o ulici Tovární, Na Luhách, U Vlečky, Hrbovická a Textilní. Na Střekovském břehu jde o ulici Národního odboje, ulici Děčínská až do Svádova a část dolního Střekova ohraničeného ulicemi Železničářská a Střekovské nábřeží.

Mapa omezení MHD během Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem 16. 9. 2023.Klikněte pro zvětšeníZdroj: město Ústí nad Labem

Centrum bude zcela uzavřeno i pro MHD, zrušeny budou v sobotu zastávky Mírové náměstí, Revoluční, Divadlo, Malá Hradební a Hlavní nádraží. Pro přestupy bude sloužit dočasná zastávka Uhlozbyt u Předmostí, pro některé linky pak zastávka Přístaviště za hlavním vlakovým nádražím.

Mapa dopravních omezení během Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem 16. 9. 2023.Klikněte pro zvětšeníZdroj: město Ústí nad Labem

Podívejte se, ja vypadal poslední ročník 1/2 maratonu. Na trať se v roce 2022 vydala takřka 2200 běžců a běžkyň:

Četli jste? Byl jsem sígr, vzpomíná na školu graffiťák z Ústí. Teď ho tam nechají sprejovat

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín