KOMPLETNÍ ROZHOVOR NAJDETE ZDE.

Zajímal by mne Váš pohled na skutečnost, že větší počet organizací, které řídí město je bez řádných ředitelů.
Pracujeme na tom! Není to jednoduché, paradoxně je zde velký nedostatek kvalitních person a to můžete dělat výběrová řízení stále dokola.

Jak dlouho ještě bude staveniště na Mírovém náměstí?
Dle zjištění stavba nebyla povolena, bylo povoleno pouze statické zajištění stavby, nic víc, ale to je v těchto zeměpisných šířkách asi normální. Minulé zastupitelstvo a to v polovině roku 2010 pozemek prodalo a vypustilo veškeré ochranné body, které ze smlouvy vyplývaly. Současná snaha o stavební povolení ze strany firmy je pro město nepřijatelné, neboť není v souladu s územním plánem a nesplňuje požadavky, které by byly pro město a hlavně veřejnost akceptovatelné. Jsme ve stádiu, kdy můžeme maximálně postupovat dle zákona o obcích a ukládat pokuty. Garantuji, že další možnosti usilovně hledáme.

Co město udělá se zápachem na Střekově z areálu bývalé Setuzy a z čističky?
Budu iniciovat jednání z představiteli dotčených firem, neboť s městem se musí jednat, pokud zde chci podnikat, ne strkat hlavu do písku. Rada města k tomuto zaujala jasné stanovisko.

Městu hrozí pokuty, protože nemá nájemce do objektu Zanádraží. Co s tím?
Děláme vše pro to, abychom žádné peníze vracet nemuseli. Tento projekt je záhadný od samého začátku, aby město zadalo projektantovi vypracování poloproduktu, to je mi opravdu záhadou, občas přemýšlím zda nežiji někde v jiné galaxii. Vše stojí jen další a další peníze a výsledek je v nedohlednu, neboť tomu nenahrává ani současná ekonomická situace a poptávka po prostorech k podnikání.

Proč nenabídnete dlouhodobě nezaměstnaným možnost aby uklízeli skládky a odpadky?
Snaha využívat nezaměstnaných zde je a dokonce velmi žádaná, ale ten systém není vůbec jednoduchý. Jsem přesvědčen, že se situace v těchto měsících trochu zlepší, ale je nutné podotknout, že toto je v kompetenci městských obvodů.