Na pomoc s odstraňováním následků řádění živlů vyrazili hasiči. Během noci zasahovali u 55 případů polámaných nebo spadlých stromů.

"Při noční bouři docházelo i k lokálním záplavám. Jednalo se o zatopené sklepy a vodní laguny na komunikacích. V obci Kluček na Žatecku bylo zatopeno 22 domů," informovali zasahující hasiči ve středu ráno.

Spodní částí Klučku na Žatecku se v noci na středu 30. června přehnala velká voda. Hasiči ji odčerpávali celý den, místní uklízeli a sčítali škody.
Klučkem se po bouřce přehnala velká voda. Místní vyhnala z postelí

Pernou noc a ráno za sebou mají i energetici. Silný vítr přinesl přerušení dodávek elektřiny. Především kvůli pádům stromů a větví do vedení. "Nejhorší situace nastala ve středu v jednu hodinu ráno. Dispečink ČEZ Distribuce evidoval 186 poruch na vedení vysokého napětí a další stovky poruch na napětí nízkém. Bez elektřiny bylo na 180 tisíc domácností napříč zásobovacím územím," uvedla k šesté hodině ráno mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová. Dodala, že na rozdíl od jiných oblastí Čech bylo na územích Ústeckého a Libereckého kraje poměrně klidněji. Tam museli energetici řešit jen jednotlivé poruchy.

K 10. hodině dopoledne evidoval dispečink ČEZ Distribuce stovku poruch na vedení vysokého napětí a další poruchy na nízkém napětí. "Bez elektřiny je na 36 tisíc odběrných míst, tedy domácností," uvedla mluvčí Holingerová k situaci v republice. "V Ústeckém kraji by dodávky elektřiny měly být obnoveny během dopoledne. V Libereckém kraji neevidujeme žádnou poruchu na vedení vysokého napětí," dodala.

Hasiči. Ilustrační foto.
Hasiče v Děčíně zaměstnal noční déšť a vítr. Nejvíce práce měli v Bynově

Škod po bouři si všímali také strážníci v Ústí nad Labem. Ve středu dopoledne spatřila hlídka v ulici Jana Zajíce na Severní Terase částečně vyvráceného stromu. Zlomená větev zasahovala do komunikace a ohrožovala bezpečnost a plynulost silničního provozu. "Na místo vyjeli strážníci ze skupiny operačního zákroku, kteří za pomoci motorové pily strom rozřezali a odklidili z komunikace na zatravněnou část u chodníku," uvedl Jan Novotný, zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem.