Nepříjemný soud zariskoval bývalý boxer a mistr světa ve velterové váze Lukáš Konečný. Na facebookové stránce své restaurace Hospůdka Eden zveřejnil video z bezpečnostní kamery. Na něm lze kromě bavících se hostů vidět jiného bývalého boxera, Vladimira Fecka, jak vpadl do dveří, o cosi zakopl a pořádně sebou praštil o zem. Situace pro zasmání tu ale naráží na zákon o ochraně osobních údajů GDPR.

Sám Konečný přiznal, že o možném konfliktu s pravidly na ochranu osobních dat věděl. „Napadlo mě to, ale na druhou stranu ten, koho se to týká, je můj kamarád. Je pravda, že ostatních lidí z videa jsem se na souhlas neptal, ale bylo půl druhé v noci, a vím, že jsou to všichni kamarádi. Viděla to spousta lidí a nikdo si nestěžoval,“ argumentoval.

Úřad na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) ústy svého referenta Vojtěcha Marcína však upozornil, že Lukáš Konečný na internet umístil záběry ze své kamery pouze pro obveselení návštěvníků. „Takový přístup opravdu v pořádku není,“ poznamenal Marcín.

Video najdete ZDE!

I ale tady platí, že kde není žalobce, není ani soudce. „Hej, teď jsem na to koukal pořádně. Do mě fakt někdo strčil, ne? Venku kameru nemáš? Musím se přijít pomstít,“ komentoval Vladimir Fecko situaci s humorem, ač si při pádu pořádně nabil o dlažbu.

Podle mluvčího ÚOOÚ Tomáše Patáka musí úplně každý, i nepodnikatel, počítat s tím, že lidé na zveřejněném záznamu se mohou cítit poškozeni a u občanskoprávního soudu podat žalobu. „Náš úřad za to ovšem nikoho pokutovat nebude. O svá práva se musí hlásit sám poškozený,“ dodal Tomáš Paták s tím, že není příliš velký rozdíl mezi osobou soukromou nebo provozovatelem restaurace.