Skvělá hudba, soutěž o roční pivní rentu a speciální pivo, uvařené k příležitosti dne otevřených dveří. To vše čeká na návštěvníky pivovaru ve Velkém Březně druhou zářijovou sobotu 10. září.

DOPRAVA I VSTUP ZDARMA

A aby si všichni pivní svátek užili, mohou jako dopravní prostředek využít kyvadlovou dopravu z Děčína a také z Ústí nad Labem. Ani za dopravu, ani za vstup se neplatí, začíná se přitom v pravé poledne.

Na milovníky pěnivého moku čeká pravá lahůdka. „Březňák Zázvor je příspěvek našeho výrobního týmu k letošnímu dni otevřených dveří. Je to nefiltrovaný ležák s příchutí zázvoru, ten vlastnoručně nastrouhala naše sládková Jiřina Poláková," konstatoval ředitel a vrchní sládek pivovaru ve Velkém Březně Michal Rouč.

Kromě zázvorového piva tu návštěvníci mohou ochutnat také speciální polotmavé pivo Märzen, které se vařilo už v březnu tradičním způsobem na dva rmuty v původní měděné varně z roku 1933. Pivo dále kvasilo v otevřených kádích na spilkách a skutečně dlouhých 150 dnů leželo v ležáckých sklepech. V areálu pivovaru budou na čepu i ostatní velkobřezenská piva, která se zde pivovaru vaří.

Ani letos nebude chybět skvělá muzika od odpoledne do večera. Z nabitého programu upozorňuje pivovar na skupinu Děda Mládek Illegal Band (16.30 17.30), country lady Věru Martinovou (18.00 19.00) a Dalibora Jandu (21.00 22.00).

POZVI TÁTU NA PIVO

Velkým lákadlem bude i soutěž „Pozvi tátu na pivo". Soutěžící projdou pár stanovišti a postupně získají body na herní kartu. Splní-li vše, budou zařazeni do slosování o hlavní výhru. Krom toho na každém stanovišti obdrží milou pozornost.

Výherce, na kterého se při losování usměje štěstí, získá pivní rentu. Ta mu možní po celý rok konzumovat denně dvě piva zdarma.

Součástí programu dne otevřených dveří jsou exkurze do výrobních prostor pivovaru, kde se lze seznámit s tradiční výrobou Březňáku, piva staré školy.

Atraktivní den plný hudby i zábavy jako každý rok završí finální ohňostroj.