O tom, že voda je jak kafe, se ostatně může přesvědčit úplně každý. Stačí se zastavit a zaplavat si. Otvírají v poledne po dvanácté hodině. K dispozici je i sauna.

Ultramaratonkyně Lenka Berrouche přivezla bronzovou medaili z Tchaj-wanu.
Zazářila v Asii, druhý den šla do práce. Běháním si čistím hlavu, říká Berrouche

„Voda v bazénu má třiadvacet stupňů. V Labi čtyři a půl stupně, ochlazovací sedm a půl. Sauna je na stovce,“ popsal ředitel městských služeb Tomáš Vohryzka.

„Takže jsme připraveni i v prosinci. Vyřešili jsme pitnou vodu, aby nezamrzla přípojka. Sloučili jsme sociální zařízení pro ženy i muže. Ve sprše teče teplá voda a přitápíme. Pokud se něco nepokazí a bude o to stále zájem, tak zatím máme zkušebně otevřeno každý den od zmiňované dvanácté do osmi večer, o víkendu otvíráme už od desíti dopoledne. Vstupné přitom zůstává pro dospělé na padesáti korunách na celý den a zlevněné na třiceti,“ popisoval a ukazoval přitom na páru stoupající nad rekreačním bazénem.

Pára v sauně i pára nad bazénem na koupališti Brná evokuje náladu maďarských lázeňských měst.Pára v sauně i pára nad bazénem na koupališti Brná evokuje náladu maďarských lázeňských měst.Zdroj: Deník/Janni Vorlíček

Rozšíření služby zatím nevypadá na špatný nápad. Už jen z reakcí na Facebooku by člověk řekl, že takové rozšíření služeb, v minulosti pro mnohé Ústečany nemyslitelné, bude v krajské metropoli módní hit. Za těch pár dní, kdy zpráva visí na facebookovém profilu koupaliště nasbírala zhruba pět stovek „lajků“, přes pět desítek komentářů a dalších 555 sdílení.

Nasbírat tolik kladných ohlasů nebývá pro příspěvkové organizace města obvyklé, v minulosti to dokázal snad jen některý z ústeckých držitelů divadelní ceny Thalia, nebo hospoda s minipivovarem po oznámení nového ležáku. Už jen kvůli tomu, že na sociální sítě se chodí lidé častěji vyvztekat, než chválit.

Němečtí policisté předali muže podezřelého z vraždy českým kolegům.
Muže podezřelého z vraždy na Střekově zadrželi v Německu. Už je zpět v Česku

Diskuse pod oznámením ovšem toto pravidlo nepotvrzuje. Například uživatelku Gábinu Rumlovou jen mrzí, že teplota vody v bazénu nedosahuje pětatřiceti stupňů. „Jako v Maďarsku, to bych tam byla furt,“ napsala a další z uživatelek jí přitakávala. Podobně si novou službu pochvaluje i Eva Prokopová. „Úžasné, nepamatuji koupání v zasněžené Brné,“ jásala.

Příspěvky se prostě omezují jen na ty pochvalné. Shrnula je Tepličanka Zuzanka Kančiová. „Nejlepší koupaliště! Jezdili jsme k vám z Teplic a vždycky jsme si to u vás moc užili,“ pochvalovala si podobně jako Ústečanka Jana Hlaváčková. „Tahle služba prostě nemá chybu. V Ústí snad není lepší sportovně rekreační vyžití, než toto,“ myslí si.

Martin Hofmann
Tipy na víkend: UDG, běh na Miladě, Veselé Velikonoce a Vánoce v Zubrnicích

Facebook ovšem někdy bývá zavádějící. Ne každý, kdo se vyjádří pochvalně a slíbí účast, na akci skutečně dorazí. Jaký je tedy reálný zájem o prosincové koupání? „V listopadu k nám dorazilo více návštěvníků než v říjnu, což mluví samo za sebe, že rozšíření služeb bylo správným krokem,“ uvedl ředitel organizace. „Pokud chceme přesná čísla, v říjnu nás navštívilo 1078 a v listopadu 1084,“ vypočítával.

Ani sami návštěvníci přímo v bazénu nešetřili nadšením. Hodinu po otevření jich dorazilo pět, dva muži a tři ženy. „Je to naprosto super. Včera dokonce přijeli lidé až z Mělníka a prý to měli to jako výzvu. K tomu sauna, to je prostě paráda,“ pochvalovala si jedna z žen.

Do Ústeckého kraje zavítal maďarský velvyslanec András Baranyi.
FOTO: Hejtman Ústeckého kraje poprvé jednal s maďarským velvyslancem

S novinkami se přitom na koupališti v Brné letos roztrhl pytel. K nejvýraznějším patří právě posezónní zpřístupnění bazénu. Následuje ho nová sauna, přes sezónu zpřístupněná terasa u roky zavřené restaurace, kterou by město rádo koupilo. Jenže společnost za ni chce cenu vyšší, než činí odhady a tak zatím zůstává u pronájmu.

K plánům do budoucna patří například zřízení autokempu, infrastruktury pro cyklisty, nebo získání strategického partnera pro rekonstrukci domku a zprovoznění ubytovny u skladu lodí veslařského klubu Paprsek.

Mohlo by vás zajímat: V Úžíně fakt bacha, vteřina nepozornosti a jste v protisměru

Zdroj: Martin Mudroch