„Přestože nám v podstatě vypadly skoro tři týdny na přelomu července a srpna, tak sezonu hodnotím pozitivně. Již dnes máme na Brné více návštěvníků než za celou loňskou sezonu,“ říká Tomáš Vohryzka, ředitel Městských služeb Ústí nad Labem (MSÚL), pod které spadají koupaliště v Brné i na Klíši.

Během uplynulého víkendu navštívily obě ústecká koupaliště tisíce lidí. „Návštěvnost byla v sobotu na Klíši 2352 lidí a v Brné 2726, neděle již „jen“ 1412 a 1482 lidí,“ doplnil.

Nepodařilo se tak překonat rekord z 15. července letošního roku, kdy na Brnou přišlo 3456 lidí. „Návštěvníci u nás oceňují komfort, čistou vodu, upravenou zeleň, dostupné a kvalitní občerstvení, uklizené WC - tam jsou samozřejmě vždy rezervy - a důsledné vyžadování dodržení provozního řádu ze strany plavčíků,“ myslí si ředitel MSÚL Vohryzka.

Areál na Klíši prošel nedávno kompletní rekonstrukcí. „Na podzim plánujeme provést výsadbu 25 kusů stromů, takže časem bude více stinných míst,“ doplnil Vohryzka. V Brné podle jeho slov čeká MSÚL ještě hodně práce na opravách stávajících objektů, které toho už hodně pamatují. „Jedná se o budovu šaten. Chtěli bychom opravit chodníky, podobně jako jsme je opravili u zrekonstruovaného brouzdaliště,“ uvedl ředitel.

Za koupaliště na Klíši a v Brné nově zaplatíte levnější vstup. Celodenní vstupné je za cenu dvouhodinového, tedy za 100 korun, studenti a důchodci zaplatí 60 korun. V Brné plánujeme mimosezónní provoz až do půlky října. Loni jsme měli rekreační bazén pilotně otevřený a setkalo se to s kladným hodnocením,“ sdělil ředitel MSÚL Vohryzka.

Koupaliště Brná
V areálu letního koupaliště Brná je rekreační bazén s tobogánem, dětské brouzdaliště, plavecký bazén. Zdarma je k dispozici chill zóna, stolní fotbálek a ping-pong. V sousedství je hřiště na plážový volejbal. Na koupališti je možné se občerstvit u několika stánků s posezením. A nedaleko dětského bazénu ve stínu stromů můžete také narazit na pojízdný stánek se zmrzlinou ze Zelenkovic kopečku. Přestože areál disponuje přilehlým parkovištěm, můžete přijet i na městském kole, které je zde možno si jak zapůjčit, tak vrátit.

Koupaliště Klíše
Vodní radovánky si užijete i na Klíši. Letní koupaliště tam je po celkové rekonstrukci a k dispozici jsou bazény (včetně dětského) s termální vodou, obří dvoudráhová skluzavka, dětské hřiště, dvě petanqué hřiště a spousta jiných atrakcí pro děti i dospělé. Využít je možné též skokanský bazén s 10metrovou skokanskou věží.

Mohlo by vás zajímat: Přísný trest za porod do záchodu v Mojžíři. Žena má za vraždu novorozence 16 let

Obžalovaná v rozhovoru s Deníkem o údajné spoluvině manžela | Video: Deník/Jaroslav Balvín