Po dobu osmi týdnů se budou zdravě stravovat a učit připravovat zdravé pokrmy pod vedením výživové poradkyně a majitelky teplické restaurace Zahrada Lucie Tomáškové a cvičit pilates s vicemiss ČR 2011 a cvičitelkou Pilates Andreou Kloboučkovou.

Vy můžete sledovat jejich pokroky a na závěr hlasovat o nejlepší celkovou proměnu.

Teplice versus Ústí nad Labem

Do projektu jsme vybrali dvě dámy z Teplic a dvě z Ústí nad Labem. „Projekt tedy můžeme pojmout i jako soutěž mezi dvěma městy. Teplice versus Ústí," usmívá se organizátorka projektu Zlata Jílková z komunikační agentury Seen Media.

Teplice zastupují dámy Petra Rýčová a Ivana Pitrová.

„Jsem moc ráda, že jsem se do Buď fit dostala. Už dlouho se snažím zhubnout. Snažím se zdravě jíst, dokonce si i píšu, co a kdy sním, abych měla přehled. Podařilo se mi zhubnout 25 kilo, ale od loňského léta jsem zase sedm kilo přibrala. Je to věčný boj. Ráda bych se díky tomuto projektu naučila pořádně a zdravě jíst, vařit a pravidelně a dobře cvičit," popisuje svou motivaci přihlásit se do projektu Ivana Pitrová, která pracuje v cestovní kanceláři.

Třiatřicetiletá manažerka Školičky Teplice Petra Rýčová se prý potřebuje naučit zdravě vařit. „Vzhledem k tomu, že většinu času trávím v práci, nejsem na tom se stravováním nejlépe. Třeba včera večer jsem přišla domů a spořádala půlku čokolády. Docela ráda bych to změnila. Na druhou stranu mám obavu, že mi Lucie všechnu čokoládu vyhodí," směje se Petra Rýčová.

Ústí nad Labem zastupují Jana Hluchá a Petra Míšková.

Čtyřiatřicetiletá maminka dvou dětí, Petra Míšková, má důvody naprosto jasné. „Vyrostla jsem na omáčkách, knedlících, sádle a dalších dobrotách, které nejsou nejzdravější. Chci se naučit zdravě jíst a vařit a i díky tomu shodit několik kilogramů. Začala jsem například tím, že zdravě obědvám. Nechávám si do Ústí nad Labem vozit ze Zahrady výborné obědy. Někteří kolegové nejdříve na mé jídlo koukaly skrz „prsty", teď už si ale objednávají se mnou," usmívá se Petra. Další účastnice projektu, Jana Hluchá, se o zdravý životní styl začala zajímat před třemi lety a paradoxně přibrala dvacet kilo. „Dnes už vím, že jsem dělala mnoho věcí špatně. Těším se, že si mě Lucie s Andreou vezmou do parády a já se naučím, jak sama se sebou zacházet," usmívá se studentka Jana, kterou v projektu podporuje i její přítel. „Partner se nechal slyšet, že mě v tom nenechá a co uvařím, to sní. Jsem moc zvědavá," směje se Jana.

Domácí přepadovka

Pro všechny účastnice projektu jsou připraveny i jídelníčky na míru.

„Všechny čtyři dámy jsem osobně navštívila u nich doma, abych poznala jejich prostředí. Je nutné vidět, kde a na čem ženy vaří, jaké používají nádobí i suroviny.

Jídelníček jim sestavuji podle toho, co jejich organismu chybí. Většinou jde o kvalitní pomalé cukry a bílkoviny.

Všem jsem také podle data narození spočítala jejich „nine staki" čísla.

Jde o čísla elementů v čínské astrologii, podle kterých vím, které potraviny a chutě jsou pro ně typické, vhodné či oslabující," říká Lucie Tomášková a dodává, že všechny čtyři dámy jdou do projektu naplno a už teď se těší na to, co je čeká.

PSALI JSME…

SOUTĚŽ: Buď fit s Ústeckým deníkem!