„Bosal, stejně jako VGP, je rodinnou společností. Působí jako hlavní celosvětový dodavatel pro automobilový průmysl. Ústí nad Labem se svou průmyslovou tradicí považujeme za ideální místo pro rozšíření jejich byznysu, navíc je projekt umístěn pouhé 2 km od dálnice D8 propojující Prahu a Drážďany. Svojí expanzí do této lokality společnost vytvoří desítky pracovních míst a podpoří tak zaměstnanost v regionu,“ sdělil David Plzák, manažer VGP pro Českou republiku.

Opozice by ráda, aby město v krajním případě odkoupilo chátrající budovu Schichtovy správní budovy. Koalice je ale proti, nechce prý řešit problémy za vlastníka.
VIDEO: Zastupitelé Ústí mimořádně zasednou. Budou řešit i Schichtovku

Společnost Bosal byla založena před sto lety v Nizozemsku a patří k předním inovátorům automobilového a energetického průmyslu. Aktuálně disponuje 17 průmyslovými areály, 12 distribučními centry, 7 výzkumnými a vývojovými centry a 2 500 zaměstnanci po celém světě. Mezi hlavní produkty firmy se řadí systémy pro regulaci emisí pro osobní a užitková vozidla, střešní nosiče, systémy tažného zařízení a další díly pro automobilový průmysl.

Ženu prý srazil u ústeckého „mekáče“ taxikář. Strážníci jí pomohli.
FOTO: Ženu prý srazil u ústeckého „mekáče“ taxikář. Strážníci jí pomohli

Ve VGP Parku Ústí nad Labem City mají vzniknout na celkové ploše téměř 11 hektarů celkem 3 haly s více než 52 000 m2 pronajímatelných ploch. Společnost VGP o tom informovala v tiskové zprávě. „Podpisem nájemní smlouvy se společností Bosal můžeme v tomto parku ve zbývajících prostorách stále nabídnout přibližně 40 000 m2 moderních prostor, které jsou ve výstavbě nebo připravené k realizaci s možností instalace fotovoltaických panelů na střechách hal,“ dodal Ondřej Titz, komerční ředitel pro Českou republiku.