„Nyní je připravován projekt na základě kterého vzejde i cena následné výstavby. Pokud půjde vše dobře, tak je možné soutěžit dodavatele stavby do tří let,“ řekl náměstek ústeckého primátora Tomáš Vlach.

Azyl mají najít v novém DD Bukov II někteří dědečkové a babičky z domova pro seniory v Orlické ulici na Severní Terase. „Nový DD má nahradit část kapacity po ukončení provozu domova pro seniory v ulici Orlická na Severní Terase. V novém zařízení bude vše upraveno ke splnění norem v oblasti požární bezpečnosti a materiálně technického standardu Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), což v lokalitě Orlické ulice nebylo možné podle stanoviska hasičů a registrátorů sociální služby dlouhodobě plnit,“ doplnil Vlach.

Uvízlý kamion v Dolních Zálezlech.
FOTO: Expert s kamionem pobavil i naštval Dolní Zálezly. Dostal pokutu s lopatou

Plánovaný DD města Ústí má vyrůst na volném prostranství mezi ulicemi Masarykova a Baráčnická poblíž Rondelu. „Tato lokalita byla vyhodnocena jako nejvíce vhodná pro výstavbu tohoto druhu zařízení,“ sdělila mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Stát má tedy hned vedle současného DD Bukov, se kterým bude propojen. „Zájem je oba objekty propojit a vybudovat společnou kuchyň k obsluze všech objektů péče o seniory na Bukově. Zajištěny tak budou případné diety a jiné požadavky na úpravu stravy,“ uvedl Vlach.

Na Bukově má vyrůst nový domov pro seniory.Na Bukově má vyrůst nový domov pro seniory.Zdroj: Město Ústí nad Labem

První etapa předpokládá vybudování přibližně 80 lůžek v pokojích odpovídajících materiálně technickému standardu MPSV. Vybudování nového DD nebude úplně levná záležitost. Podle aktuálních cen se náklady na výstavbu jednoho lůžka pohybují od 3 do 4 milionu korun. Většina pokojů bude s největší pravděpodobností jednolůžkových, avšak záleží na zpracování ze strany projektanta,“ nechal se slyšet náměstek primátora Vlach.

Mohlo by vás zajímat: Městské služby převezmou i údržbu košů. Ústí věří ve zlepšení

Zdroj: Janni Vorlíček