Podle ředitele střediska Emila Vraspíra se nyní situace změní. „Jednáme s vážným zájemcem," prozradil. Bližší informace podle něho zatím nelze sdělit, protože by to mohlo narušit průběh vyjednávání. Jasno má být na konci prázdnin, kdy by se údajně mohla podepsat i smlouva. Každopádně by prý prostory měl jejich nový provozovatel využívat k pořádání různých kulturních akcí.

Ústečané se domnívají, že volný prostor by město mělo každopádně využít. „Kulturní středisko je od toho, aby zajišťovalo kulturní život. Fakt, že bývalý Circus není otevřený, jen město připravuje o jeden z kvalitních kulturních prostorů," tvrdí například Zdeněk Dlouhý.

Fakta o Circusu Jedná se o prostory pod takzvaným Národním domem. Vhodné jsou k provozování kulturního klubu, restaurace nebo kavárny. Jeho poslední provozovatel uspořádal za 4,5 roku existence 290 koncertů, 227 parties, 51 divadel, představení, promítání či přednášek, 45 různých turnajů a turnájků, hrálo tu 428 kapel z 18 států světa.

Na doby Circusu vzpomíná s nostalgií Martina Slavíčková. „Chodili jsme tam s kamarády docela často. Byly tam bezvadné koncerty. Podle mne původní Circus zatím v Ústí nic nenahradilo," prohlásila Slavíčková.

Z prostor dostal provozovatel Circusu firma Moyda výpověď v roce 2011. Respektive mu kulturní středisko neprodloužilo nájemní smlouvu. Vše kvůli dluhu 278 tisíc korun bez úroků, soudních výloh a vyúčtování za rok 2011.

Jednatel firmy Vítězslav Stránský sice nejdříve tvrdil že dluh činí jen 70 tisíc. Nakonec vyšší částku potvrdil. „Předmětem dohody s ředitelem nebylo splacení celé částky, ale vyrovnání závazků za rok 2011. Proto jsem Deníku uvedl pouze dluh ve výši 70 tisíc korun, který by byl uhrazen," vysvětlil později.

Klub Circus nakonec našel zázemí v klubu Doma. Volné prostory muselo kulturní středisko opravit a hledalo zájemce. Sice tvrdilo, že jich jsou desítky, zatím ale smlouvu s nikým nepodepsalo.