Protože prvním filmem, který představí během jejich čtyřdenní zastávky v severočeské metropoli, je Okresní přebor, nemůže být překvapení jiné než fotbalové.

S fotbalovým míčem přibíhá muž, který se představí jako Lucaso. Pak si s ním začne pohrávat tak, že to vypadá, že ho má doslova přivázaný k noze. Nakonec v rytmu svižné hudby předvádí kousky, při kterých míč drží a kutálí po hlavě, ramenou a dalších částech těla. Lucaso není žádný amatér, ale pořadatel mistrovství světa ve freestyle fotbalu.

„To vidím poprvé. Samozřejmě dokážu párkrát vykopnout míč nohama, ale tohle?" žasne devatenáctiletý Jakub Stránský.

Na náměstí přišli hlavně mladí lidé, stejně jako on. Již půl hodiny před zahájením promítání jsou téměř všechny plastové židle, které nechala radnice na náměstí postavit, beznadějně plné. Přicházejí ale stále noví a noví lidé. Někteří se na dekách uvelebují na trávnících, jiní na velkých truhlících. Skupina mladých lidí si k sobě dá dvě lavičky. Před ně staví vodní dýmku a za klidného probublávání vonného kouře čekají, až film začne.

Provozovatel kinematografu Josef Čadík je při pohledu na zaplněné náměstí evidentně spokojený. Prozradil, že v letošním roce jeho kino promítá naposledy z filmového pásu. Bude se digitalizovat. Doufá také, že Ústečané hodně přispějí na charitu. „Ústí stále drží rekord v počtu vybraných peněz," upozornil.

Film nakonec začíná s desetiminutovým předstihem a náměstí umlká. Lidé jsou spokojeni. Nezačalo pršet.

Ve středu Čadíci promítali film Signál, ve čtvrtek uvedou film Tady hlídám já a v pátek Peklo s princeznou.